Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brayden Ornat
Results
Youth Results
Team Name
Coon Rapids Mat Bandits
Coon Rapids Mat Bandits Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 2-0 0:16
C. McDonough
Minnesota
Blaine MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
53-55
02/04
L
DEC 9-7 SV
G. Johnson
Blaine Wrestling Association
Blaine MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
53-55
02/04
L
F 2-0 0:19
S. Traxler
White Bear Lake Wrestling
Blaine MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
53-55
02/03
L
TF 19-4 1:30
K. Hormann
Summit Wrestling Academy
Anoka MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
52-54
02/03
L
F 6-3 4:02
T. Getter
White Bear Lake Wrestling
Anoka MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
52-54
02/03
L
F 10-2 3:55
M. Kennedy
Minnesota
Anoka MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
52-54
01/27
W
DEC 10-3
R. Giles
A-F Green Demons
Adams Friendship Green Demon Youth
Round 3
50-51
01/27
L
F 2-0 0:34
K. Shilts
Nekoosa Wrestling
Adams Friendship Green Demon Youth
Round 2
50-51
01/21
W
DEC 10-6
A. Fessler
Rum River Wrestling
Rum River MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
50-53
01/21
L
F 2-0 0:25
L. Wolf
Minnesota
Rum River MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
50-53
01/21
L
F 8-0 1:50
E. Ivory
Wayzata Youth Wrestling
Rum River MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
50-53
01/14
L
F 2-0 0:36
T. Oellien
St. Francis Gladiators Wrestling Club
Champlin MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
48-51
01/14
L
F 5-3 3:41
N. Stroebl
Rebels Youth Wrestling
Champlin MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
48-51
01/14
L
DEC 9-5
J. Otten
Minnesota
Champlin MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
48-51
01/07
L
F 13-5 2:21
T. Oellien
St. Francis Gladiators Wrestling Club
Coon Rapids MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
50-51
01/07
L
DEC 2-0
L. Richtsmeier
Minnesota
Coon Rapids MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
50-51
01/07
L
F 12-2 3:45
E. Wilkie
White Bear Lake Wrestling
Coon Rapids MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
50-51
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021