Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blaise Bentz
Results
Videos
High School Results
Team Name
Canton
Canton C-Hawks
Canton C-Hawks A
Canton C-Hawks B
Canton JV
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/26
W
Replay
F 11-2 1:54
B. Graef
Lena/Bonduel
2024 Malecek Team Camp - Individual
Round 4
113-114
06/26
W
Replay
F 3-0 0:41
C. Scott
Illinois Top Dawgs
2024 Malecek Team Camp - Individual
Round 3
113-114
06/25
W
Replay
F 3-0 0:53
C. Jorgensen
Aquinas
2024 Malecek Team Camp - Individual
Round 2
113-114
06/24
W
Replay
F 14-3 5:50
Z. Smith
Franklin Central Flashes B
2024 Malecek Team Duals - Boys
Semis & WB (16 Team)
113
06/24
L
Replay
F 3-0 0:38
A. Silvers
Iowa Grant/Highland
2024 Malecek Team Duals - Boys
Round 1 (6 Team)
113
06/24
L
Replay
F 3-0 0:13
E. Urtnasan
Glenbrook South
2024 Malecek Team Duals - Boys
Round 4 (6 Team)
113
06/24
W
Replay
F 13-1 2:16
C. Jorgensen
Aquinas
2024 Malecek Team Duals - Boys
Quarters & WB (16 Team)
120
06/24
L
Replay
F 5-0 1:29
M. Aglikin
Glenbrook South 2
2024 Malecek Team Duals - Boys
Placement (16 Team)
113
06/24
L
Replay
F 3-0 2:16
H. Vaught
Millie Lacs
2024 Malecek Team Duals - Boys
Round 3 (6 Team)
113
06/24
L
Replay
F 3-0 0:34
J. Azuara
Weyauwega-Fremont
2024 Malecek Team Duals - Boys
Round 2 (6 Team)
113
02/18
L
DEC 4-2
G. Pischke
West Central
2024 SD Middle School State
Prelim Rd 2
Boys 106
02/18
L
F 2-0 2:10
J. Auble
Pierre
2024 SD Middle School State
Prelim Rd 1 & Round Robin Rd 1
Boys 106
02/06
W
F 4-1 0:59
M. Turner
Wagner
2024 Yankton Middle School Scramble
Finals (2 Man)
105-106
02/06
L
F 2-0 0:49
R. Konrad
Parkston
2024 Yankton Middle School Scramble
Finals (2 Man)
95-105
02/05
W
F 2-0 0:26
B. Glanzer
Marion/Freeman
2024 Yankton Middle School Scramble
Finals (2 Man)
105-115
01/29
L
F 2-1 2:19
N. Wire
Madison
2024 Dakota XII Conference MS
Round 3 (4 Man)
4
01/29
W
F 2-0 0:30
Z. Yi
Dakota Valley
2024 Dakota XII Conference MS
Round 2 (4 Man)
4
01/29
L
DEC 11-8
C. Roe
West Central
2024 Dakota XII Conference MS
Round 1 (4 Man)
4
01/27
L
F 5-2 1:51
A. Strom
Groton Area
Groton Wrestling Tournament
Round 4
106
01/27
L
F 4-0 0:53
D. Forster
Lemmon/McIntosh
Groton Wrestling Tournament
Round 2 (16 Man)
106
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024