Aug 2-4 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 14-15, TBD
2024 Ultimate Club Folkstyle Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
2024 Missouri Border Brawl
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gavin Bodnar
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/12
L
DEC 4-0
C. Robb
Killer elite
Rumble Individual
6th Wrestleback (32 Man)
170
07/12
L
TF 16-1 4:17
H. Redman
Columbus East
Rumble Individual
Semis & 5th WB (32 Man)
170
07/12
W
MD 13-4
D. Bednarik
Pitbulls
Rumble Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
07/12
L
F 4-1 2:28
D. Carabano
Diep Waters
Rumble HS Community Duals
Round 1 (6 Team)
174
07/12
L
F 11-4 4:30
M. Riney
Ohio Gold
Rumble HS Community Duals
Finals (8 Team)
174
07/12
W
DEC 8-6 SV
B. Secor
Best Trained
Rumble HS Community Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
174
07/12
L
MD 13-5
M. Shafer
Best Trained
Rumble HS Community Duals
Round 5 (6 Team)
164
07/12
L
F 7-0 2:01
B. Manley
Ohio Gold
Rumble HS Community Duals
Round 3 (6 Team)
164
07/12
W
MD 12-3
b. shriver
Beast Mode
Rumble HS Community Duals
Quarterfinals (8 Team)
174
07/12
W
MD 14-6
B. Secor
Best Trained
Rumble Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
05/05
L
F 10-2 3:16
P. Dimmitt
Bobcat Wrestling Club
Viking Wars HS Duals
Placement (4 Team)
160
05/05
L
TF 16-1 3:41
J. Holmes
Bad Bass
Viking Wars HS Duals
Round 2 (4 Team)
160
05/05
L
F 0-0 0:29
C. Bossbach
Bobcat Wrestling Club
Viking Wars HS Duals
Round 3 (4 Team)
160
04/06
L
DEC 8-7
N. Szwed
Montrose
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (16 Man)
155
04/06
W
DEC 11-7
E. Magnusson
Next Level
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (16 Man)
170
04/06
W
F 2-11 2:05
D. Jacobs
Schoolcraft Wrestling
NUWAY Nationals Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
04/06
L
F 2-0 0:34
I. Nichols
Team Alpha
NUWAY Nationals Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
04/06
L
F 8-0 1:12
L. Knisely
Bronson
NUWAY Nationals Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
04/06
W
DEC 11-5
M. Kirkpatrick
Dekalb County Westling Club
NUWAY Nationals Individual
Round 1 (16 Man)
170
Related Content
Ursinus Women's Wrestling
Aug 1, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021