Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 1:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bridger Leland
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Ben Steele
Billings Wrestling Club
Billings wrestling?s club
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
W
MD 16-4
J. Brush
Roundup Wrestling Club
Colstrip AAU Invite
Round 3 (4 Man)
89-93
01/19
W
F 2-0 0:24
T. Curley
---
Colstrip AAU Invite
Round 2 (4 Man)
89-93
01/19
W
DEC 7-2
H. Hoiness
Montana Disciples
Colstrip AAU Invite
Round 1 (4 Man)
89-93
01/05
L
F 4-2 1:53
B. Ketterling
Team Champs
BWC B-Town Showdown
Round 7
90
01/05
W
F 2-0 0:14
K. Parkinson
Laurel Mat Burners
BWC B-Town Showdown
Round 6
90
01/05
W
F 0-0 0:24
D. Webb
Sheridan Young Guns
BWC B-Town Showdown
Round 5
90
01/05
L
F 7-2 3:59
A. White
---
BWC B-Town Showdown
Round 1
90
11/22
L
DEC 2-1
D. Lachenmeier
---
BPS 6/7 Prelims
2nd Wrestleback (8 Man)
88
11/21
L
DEC 6-2
C. Schaub
Castle Rock
BPS 6/7 Prelims
Quarterfinals (8 Man)
88
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 5-2 2:11
H. Zabransky
Stillwater Wrestling Club
RoadKill Classic
Placement Matches (8 Man)
80
03/03
W
F 5-0 0:31
B. Warrenburg
Team Champs
RoadKill Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
80
03/03
L
DEC 9-3
B. Ketterling
Team Champs
RoadKill Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
80
03/02
W
F 2-0 0:31
B. Gookin
Billings Wrestling Club
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
2nd Place Match (8 Man)
80
03/02
L
F 2-0 0:57
S. Schindler
Hardin Wrestling Club
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
Placement Matches (8 Man)
80
03/02
W
F 2-0 0:17
O. Tillman
Laurel Matburners
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
Semis & 1st WB (8 Man)
80
03/02
W
F 2-0 0:13
B. Warrenburg
Team Champs
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
Quarterfinals (8 Man)
80
01/21
L
F 15-3 3:48
B. Ketterling
Team Champs
BWC B-Town Showdown
Round 4
80
01/20
W
F 12-1 3:35
Q. Freitag
Team Champs
BWC B-Town Showdown
Round 3
80
01/20
L
F 4-2 2:51
M. Hogue
Bozeman Wrestling Club
BWC B-Town Showdown
Round 2
80
01/13
L
F 7-0 3:59
D. Lachenmeier
Project Wrestling
2019 Miles City Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
78-83
01/13
W
F 2-0 0:47
A. Rogers
Miles City
2019 Miles City Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
78-83
01/13
L
F 2-0 0:42
K. Heck
Colstrip
2019 Miles City Invitational
Quarterfinals (8 Man)
78-83
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 0:48
K. Aldrich
---
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Cons. Semis (8 Man)
77-83
01/28
L
F 2-5 2:25
B. Ketterling
BWC
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Semis & WB (8 Man)
77-83
01/28
W
F 2-0 0:22
C. Muessig
Darkhorse Wrestling Club
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Quarterfinals (8 Man)
77-83
01/13
L
DEC 6-5
K. Hale
Team Champs
Helltown Throwdown
2nd Wrestleback (16 Man)
77
01/13
L
TF 15-0
K. Noble
North Montana Wrestling Club
Helltown Throwdown
Round 1 (16 Man)
77
Related Content
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024