Jul 11-13 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 15, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 15
Jul 18, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 18
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Jul 22, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 22
Jul 25, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 25
Jul 29, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 29
Aug 1, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake Jorgensen
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Team Name
Celtic Elite
Celtic Elite
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
TF 17-2 3:44
O. Jacobson
Epic Wrestling
2017 IKWF State Championships
Place Bouts
122
03/11
L
MD 8-0
M. Faworski
Xtreme WC
2017 IKWF State Championships
Consolation Semifinal
122
03/11
L
F 4-0 0:55
B. Gillum
---
2017 IKWF State Championships
Champ Semi`s & Con Quarterfinal
122
03/10
W
F 6-1 2:26
V. Mcdonald
---
2017 IKWF State Championships
Championship Quarterfinals
122
03/10
W
MD 18-4
J. Herring
Roxana Outlaws
2017 IKWF State Championships
Championship 1st Round
122
03/10
W
DEC 8-4
B. Mclaughlin
---
2017 IKWF State Championships
Championship Preliminary
122
03/04
W
F 2-0 1:20
J. Martin
Will County Warriors
IKWF South Chicago Sectional
3rd Place Matches
122
03/04
W
F 11-0 2:32
F. Maciel
Crosstown Spartan Elite WC
IKWF South Chicago Sectional
Cons. Semis (16 Man)
122
03/04
L
DEC 14-9
J. Piker
---
IKWF South Chicago Sectional
Semis (16 Man)
122
03/04
W
DEC 13-6
J. Kalemba
Contender Wrestling
IKWF South Chicago Sectional
Quarters (16 Man)
122
02/25
W
F 3-2 1:20
J. Martin
Will County Warriors
IKWF South Chicago Regional-Plainfield
Round 5
122
02/12
L
F 0-0 1:39
J. Gumilla
Force Wrestling Club
Martinez Open
Round 3
R
02/12
W
DEC 4-2
J. Kalemba
Contender Wrestling
Martinez Open
Round 2
R
02/12
W
DEC 6-1
A. Sherman
Tinley Park Bulldogs Wrestling Club
Martinez Open
Round 1
R
01/29
W
TF 17-2 4:14
M. Steinkuehler
Edwardsville WC
2017 IKWF Dual Meet State Championships
Round 1
130
01/29
L
F 11-0 2:56
Q. Heilemeier
Dakota WC
2017 IKWF Dual Meet State Championships
Round 3
130
01/29
L
F 7-1 1:26
A. McDougle
---
2017 IKWF Dual Meet State Championships
Round 5
138
01/29
L
TF 18-2 3:06
B. Smith
Martinez Fox Valley Elite
2017 IKWF Dual Meet State Championships
Round 2
138
01/29
W
F 2-10 3:31
J. Marre
Gomez Wrestling Academy
2017 IKWF Dual Meet State Championships
Round 4
138
01/15
W
F 6-2 2:40
G. Orosco
Springfield Capitals Kids WC
Jon Davis Kids Open
Round 8 (Finals)
122
01/15
W
F 2-0 0:39
C. Ashley
Redhawk WC/Panther WC
Jon Davis Kids Open
Round 7
122
01/15
W
F 4-0 0:52
G. Brown
Oak Forest Warriors
Jon Davis Kids Open
Round 6 (Semi`s)
122
01/15
L
TF 25-10 4:07
M. Faworski
Xtreme WC
Jon Davis Kids Open
Round 4 (1/4`s)
122
12/18
L
DEC 5-1
T. Taylor
Tinley Park Bulldogs Wrestling Club
Celtic Elite
Round 6
122
12/18
W
F 4-0 4:03
J. Kucera
Celtic Elite
Celtic Elite
Round 5
122
12/18
L
MD 10-0
T. Griffin
Tinley Park Bulldogs Wrestling Club
Celtic Elite
Round 2
122
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022