Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lucas Karl
Results
High School Results
Team Name
Oakleaf (Orange Park)
Oakleaf Spartans
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/14
L
F 2-0 0:40
R. Thomas
Liberty Patriots
AAU Scholastic Duals Community 1 Div
Round 4 (10 Team)
152
06/14
W
DEC 10-8
N. Fuentes
Eagle Empire
AAU Scholastic Duals Community 1 Div
Round 5 (10 Team)
152
06/14
L
F 4-0 3:02
C. Rowell
Adams City
AAU Scholastic Duals Community 1 Div
Round 1 (10 Team)
152
06/14
L
DEC 7-6
J. Stoak
PA_Rampage
AAU Scholastic Duals Community 1 Div
Round 3 (10 Team)
152
06/14
W
F 2-0 1:02
E. Cruz
Brandon
AAU Scholastic Duals Community 1 Div
Round 2 (10 Team)
152
06/14
L
DEF 8-0 2:37
J. Clark
Avon WC
AAU Scholastic Duals Community 1 Div
Round 6 (10 Team)
152
02/27
L
DEC 7-5
K. Sullivan
Buchholz (Gainesville)
FHSAA 3A-R1
Round 4 (semis and WB)
152
02/27
W
F 0-0 0:39
J. Mendoza
Boone High School
FHSAA 3A-R1
Round 3 (16 man)
152
02/26
L
F 0-0 2:12
J. Nereim
---
FHSAA 3A-R1
Round 2 (quarters and WB)
152
02/26
W
MD 11-0
A. Cooley
West Orange (Winter Garden)
FHSAA 3A-R1
Round 1 (16 Man)
152
02/21
L
TF 18-2
6. Maia
---
FHSAA 3A-D1
Placement Matches
152
02/20
W
DEC 6-0
K. Sullivan
Buchholz (Gainesville)
FHSAA 3A-D1
Round 4 (semis and WB)
152
02/20
W
F 0-0 1:13
C. GaGe
Robert E. Lee (Jacksonville)
FHSAA 3A-D1
Round 2 (quarters and WB)
152
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024