Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
KOLBY MORELAND
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Azle
Azle HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
W
DEF 0-0
M. Degg
Midlothian
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
1st and 3rd
106
01/19
W
Replay
F 2-0 0:22
J. Rock
Amarillo
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
Round 1 (16 Team)
106
01/19
L
Replay
DEC 5-1
G. Stanford
Melissa
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
2nd Wrestleback and Semi-Finals(16 Team)
106
01/13
L
DEC 13-9
E. Calas
Frisco Centennial
Highway Five Invitational (Boys)
1st Place
106
01/13
W
DEC 13-10
A. Micheals
Dallas Hillcrest
Highway Five Invitational (Boys)
Semis
106
01/13
W
F 2-0 1:07
M. Corley
Grapevine
Grapevine @ Azle
Round 1
106
01/06
W
F 4-2 0:30
M. O`Neil
Azle HS
The Nest Invitational Varsity Boys
Round 7
106
01/06
W
F 5-4 2:23
C. Halstead
Springtown
The Nest Invitational Varsity Boys
Round 5
106
01/06
W
F 2-0 0:24
J. Cervantez
Springtown
The Nest Invitational Varsity Boys
Round 4
106
01/06
L
F 7-4 3:37
W. Yoshida
Emerson
The Nest Invitational Varsity Boys
Round 3
106
01/06
L
F 9-3 3:52
T. Gilman
Argyle
The Nest Invitational Varsity Boys
round 2
106
12/09
L
F 9-1 2:45
J. Davis
Northwest
War Games
2nd Wrestleback (16 Man)
113
12/09
W
DEC 8-6
L. Chesney
Eaton
War Games
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/09
L
F 2-0 0:50
O. White
Jesuit
War Games
Round 1 (16 Man)
113
12/02
L
F 2-2 0:49
S. Summers
Liberty Hill
T-Town Takedown Varsity
Round 3 (4 Man)
113
12/02
L
F 9-1 3:16
P. Gutierrez
Pflugerville Weiss
T-Town Takedown Varsity
Round 2 (4 Man)
113
12/02
L
DEC 11-6
P. Ang
Round Rock Cedar Ridge
T-Town Takedown Varsity
Round 1 (4 Man)
113
11/18
L
F 2-0 1:39
G. Hernandez
Argyle
Varsity Boys Talon Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
113
11/18
L
TF 16-0 4:05
D. Hollins
Frisco Lebanon Trail
Varsity Boys Talon Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
11/11
L
F 6-5 3:34
J. Castro
Grand Prairie
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 4
113
11/11
L
F 2-0 1:19
M. Cramer-Percox
Dallas Wilson
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 2
113
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024