Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James Beasley
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 11-2 2:48
B. Detzler
Myrtle Point Mat Club
Battle for the Belt VII
Cons. Semis (16 Man)
77
12/21
W
DEC 6-4
B. Panuke
Silverton Mat Club
Battle for the Belt VII
Semis & 3rd WB (16 Man)
77
12/21
W
F 2-0 0:59
N. Johnston
Cleveland Warrior Mat Club
Battle for the Belt VII
2nd Wrestleback (16 Man)
77
12/21
L
F 10-4 2:50
B. Anderson
La Grande Mat Club
Battle for the Belt VII
Quarters & 1st WB (16 Man)
77
12/21
W
MD 10-1
O. Storlie
Barlow Mat club
Battle for the Belt VII
Round 1 (16 Man)
77
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 4-0 1:20
J. Waddel
John Day
Oregon Classic Kids Tournament 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
71
01/20
W
DEC 12-5
S. Anderson
Cowboy mat club
Oregon Classic Kids Tournament 2019
2nd Wrestleback (32 Man)
71
01/20
L
DEC 7-0
B. Detzler
Myrtle Point Mat Club
Oregon Classic Kids Tournament 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
71
01/12
L
DEC 4-0
J. Talmadge
Orange Crush Wrestling Club
Metro Classic Qualifier 2019
1st & 3rd (16 Man)
71
01/12
W
DEC 11-4
T. Christensen
Forest Grove Jr Viks Wrestling
Metro Classic Qualifier 2019
4th Wrestleback (16 Man)
71
01/12
W
F 12-0 3:32
C. Walmsley
Sherwood Wrestling
Metro Classic Qualifier 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
71
01/12
W
F 8-7 4:27
X. Lions
Peninsula Wrestling Club
Metro Classic Qualifier 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
71
01/12
L
MD 8-0
C. Crum
S.W.W.W.C.
Metro Classic Qualifier 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
71
11/24
W
DEC 8-3
B. James
Knappa Kids Wrestling
Scappoose Open
Round 2 (3 Man)
61-67
11/24
W
TF 17-2 6:00
L. Komp
Scappoose Mat Club
Scappoose Open
Round 1 (3 Man)
61-67
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021