Aug 12, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 12
Aug 16, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 16
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 19, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 19
Aug 23, TBD
FloWrestling Radio Live - Aug 23
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, 8:00 AM UTC
Junior World Championships
Sep 7-8, TBD
2024 Waterway Duals
Sep 14-15, TBD
2024 UCD Fall Duals
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21, TBD
2024 Missouri Border Brawl
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Maximus Vazquez
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
F 5-0 1:57
N. Calabrese
Ringers
The Purple Pummel - PK-8 - Folkstyle
Round 3 (4 Man)
111-115
03/25
L
DEC 9-4
P. Heath
---
The Purple Pummel - PK-8 - Folkstyle
Round 2 (4 Man)
111-115
03/25
L
F 2-0 0:49
W. Collins
---
The Purple Pummel - PK-8 - Folkstyle
Round 1 (4 Man)
111-115
03/04
L
F 0-0
J. Arroyo
---
IKWF North Chicago Sectional
Quarters
115
03/04
W
F 0-0 4:22
S. Smith
Gomez Wrestling Academy
IKWF North Chicago Sectional
Round 1 (16 Man)
115
02/26
L
MD 14-0
C. Votruba
Headlock Wrestling Academy
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 3
115
02/05
L
TF 16-0 3:21
B. Warden
Fox Lake WC
2017 Predator Open
Semis & 1st WB (8 Man)
108-114
02/05
L
MD 11-2
A. Swedberg
Lake County Wrestling Club
2017 Predator Open
Quarterfinals (8 Man)
108-114
01/29
L
DEC 5-0
B. Pagel
---
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
115-118 A
01/29
L
F 2-0 0:39
B. Grabner
Oak Creek Attack Wrestling Clu
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
115-118 A
01/29
L
F 4-0 0:54
J. Moes-nordquist
West Allis / West Milwaukee
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
115-118 A
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
MD 10-2
Q. Spencer
Headlock Wrestling Academy
IKWF North Chicago Sectional
Round 1 (16 Man)
101
02/28
W
DEC 9-5
C. Vincent
Grayslake WC
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 5
101
02/28
L
F 8-1 4:24
D. Solesky
Zee-Bee Stingers WC
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 3
101
02/07
W
DEC 4-0
C. Vincent
Grayslake Rams Wrestling
Lakeland Super Slam
Round 3 (4 Man)
103-111
02/07
L
TF 15-0 2:00
Z. Meyer
Barrington Broncos
Lakeland Super Slam
Round 2 (4 Man)
103-111
02/07
L
F 6-0 4:11
M. Merevick
Bulldog Youth Sports
Lakeland Super Slam
Round 1 (4 Man)
103-111
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
RMN Events
Nov 18, 2020
CHANCE
Aug 5, 2024
Ursinus Women's Wrestling
Aug 1, 2024
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024