Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jacob matter
Results
High School Results
Season
2008-2009
2007-2008
Team Name
HUSTISFORD
Hustisford
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
F 0-0 3:48
O. Solis
Horicon
D3 Reg. 3 - Dodgeland
2nd Place Match (8 Man)
140
02/14
W
F 0-0 1:22
M. Miller
Johnson Creek
D3 Reg. 3 - Dodgeland
1st, 3rd, 5th (8 Man)
140
02/14
L
F 0-0 0:25
C. Priske
Poynette
D3 Reg. 3 - Dodgeland
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
140
01/30
L
F 2-0 1:28
K. Johnson
Deerfield
Deerfield @ Hustisford
Round 1
140
01/29
L
FOR 0-0
J. Dillavou
Jefferson
Jefferson @ Hustisford
Round 1
152
01/29
L
F 0-0 1:04
R. Bartelt
Jefferson
Jefferson @ Hustisford
Round 1
145
01/23
L
F 0-0
T. Lange
Rio
Rio @ Hustisford
Round 1
145
01/20
L
F 0-0 0:36
T. Lamke
Johnson Creek
Hustisford @ Johnson Creek
Round 1
145
01/18
L
F 0-0 3:59
B. Wojo
GRAFTON
MAT TOURNAMENT
Placement Matches (16 Man)
145
01/17
W
F 0-0 4:56
N. JACKSON
MILWAUKEE NORTH
MAT TOURNAMENT
Round 4 (16 Man)
145
01/17
L
F 0-0 3:07
Z. Yoho
GRAFTON
MAT TOURNAMENT
Round 2 (16 Man)
145
01/17
L
F 0-0 1:51
S. Schleif
MADISON WEST
MAT TOURNAMENT
Round 1 (16 Man)
145
01/09
L
F 0-0 3:28
N. Skinner
Dodgeland
Hustisford @ Dodgeland
Round 1
152
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 0-0 1:18
J. Mislivecek
Poynette
D3 Reg. 3 - Dodgeland
2nd Place Match (8 Man)
135
02/09
W
MD 19-7
T. Lange
Rio
D3 Reg. 3 - Dodgeland
1st, 3rd, 5th (8 Man)
135
02/09
L
F 0-0 0:53
D. Simpson
Maranatha Baptist Academy
D3 Reg. 3 - Dodgeland
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
135
02/02
L
MD 12-4
E. Pulvermacher
Princeton
Trailways Conference Tournament
Finals
135
02/02
W
F 2-5
T. Lange
Rio
Trailways Conference Tournament
Round 4
135
02/02
L
F 2-0
A. Docter
Markesan
Trailways Conference Tournament
Round 3
135
02/02
L
F 2-0
K. Johnson
Deerfield
Trailways Conference Tournament
Round 2
135
01/13
L
F 0-0 2:46
N. Glocke
GRAFTON
MAT
Placement Matches (16 Man)
135
01/12
W
F 0-0 5:32
C. Peterson
PALMYRIA-EAGLE
MAT
Round 4 (16 Man)
135
01/12
W
F 0-0 5:10
D. Watson
MILWAUKEE BAY VIEW
MAT
Round 3 (16 Man)
135
01/12
L
F 0-0 1:15
J. Carrasquilo
MILWAUKEE RIVERSIDE
MAT
Round 1 (16 Man)
135
01/09
L
F 7-0 2:18
K. Johnson
Deerfield
Hustisford @ Deerfield
Round 1
135
12/21
L
F 0-0 2:40
C. Jones
Dodgeland
Hustisford @ Dodgeland
Round 1
135
12/15
L
F 0-0 1:03
B. Baumgart
Oostburg
Oostburg Invitaional
Semis & 1st WB (8 Man)
140
12/15
L
F 0-0 0:18
J. Splan
Lomira
Oostburg Invitaional
Quarterfinals (8 Man)
140
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024