Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sullivan Baur
Results
Other Results
Team Name
Lexington Youth Wrestling Club
None
Tomahawk Youth Wrestling Club
2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
Replay
MD 12-2
K. Stoll
Carolina Reapers
2021/2022 SCYWA State Championship
Placement Matches (8 Man)
50
03/12
W
Replay
DEC 7-2
J. Roberts
Jr Islander Wrestling Club
2021/2022 SCYWA State Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
50
03/12
L
Replay
DEC 5-0
L. Fults
Eastside Youth Wrestling
2021/2022 SCYWA State Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
50
03/12
W
Replay
DEC 6-3
A. Dangrow
---
2021/2022 SCYWA State Championship
Quarterfinals (8 Man)
50
03/06
L
Replay
F 7-2 1:17
K. Stoll
Carolina Reapers
SCYWA Rookie&Novice State Championship
Placement Matches (8 Man)
50
03/06
W
Replay
DEC 6-2
A. Little
Hard Rock Rams
SCYWA Rookie&Novice State Championship
Semis & WB (8 Man)
50
03/06
W
Replay
F 9-0 2:45
G. Finley
Dixie Hornets
SCYWA Rookie&Novice State Championship
Quarterfinals (8 Man)
50
03/06
W
NC 0-0
A. Little
Hard Rock Rams
SCYWA Rookie&Novice State Championship
2nd Place Match (8 Man)
50
03/05
L
Replay
DEC 5-4
L. Fults
Eastside Youth Wrestling
SCYWA Upper State&Lower State Qualifiers
Round 2 (Best of 3)
50
03/05
L
Replay
MD 9-0
L. Fults
Eastside Youth Wrestling
SCYWA Upper State&Lower State Qualifiers
Round 1 (Best of 3)
50
02/05
L
MD 12-3
P. Holcombe
Carolina Reapers
Wolf Den Challenge Open
2nd Place Match (16 Man)
50
02/05
L
F 7-0 1:57
T. James
Team Bear Wrestling Club
Wolf Den Challenge Open
Placement Matches (16 Man)
50
02/05
W
F 4-5 1:58
A. Thibert
Carolina Reapers
Wolf Den Challenge Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
02/05
L
DEC 8-7
S. Craven
Mafia Wrestling Crew
Wolf Den Challenge Open
Cons. Semis (16 Man)
49
02/05
W
DEC 6-0
A. Little
Hard rock Wrestling
Wolf Den Challenge Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
02/05
W
F 9-2 2:33
B. Mahaffey
Hard rock Wrestling
Wolf Den Challenge Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
49
02/05
W
DEC 8-3
C. Blackwell
Team Bear Wrestling Club
Wolf Den Challenge Open
2nd Wrestleback (16 Man)
49
02/05
L
TF 16-0 2:00
J. Clark
KC Elite Training Center
Wolf Den Challenge Open
Round 1 (16 Man)
49
01/15
L
TF 15-0 1:49
L. Fults
Eastside Youth Wrestling
Southeastern Border Wars Open
2nd Place Match (8 Man)
50
01/15
W
DEC 7-6
J. Roberts
Jr Islander Wrestling Club
Southeastern Border Wars Open
Placement Matches (8 Man)
50
01/15
W
F 2-1 1:21
C. Poynter
Eastside Youth Wrestling
Southeastern Border Wars Open
Cons. Semis (8 Man)
50
01/15
W
F 2-0 0:15
L. Vergho
Legacy Elite Wrestling Club
Southeastern Border Wars Open
Semis & WB (8 Man)
50
01/15
L
MD 11-3
J. Roberts
Jr Islander Wrestling Club
Southeastern Border Wars Open
Quarterfinals (8 Man)
50
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024