Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jase Schmidt
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Prescott
Prescott Wrestling Club
Prescott Youth 2
Revolution
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 3-0 2:36
Z. Zobel
---
Boyceville Youth Dual
Round 2
10
12/20
L
DEC 4-0
R. Aumann
Crass Trained
WWL Meet @ LAW (K-2nd)
Placement Matches (8 Man)
57-63
12/20
W
DEC 3-2 TB1
H. brown
---
WWL Meet @ LAW (K-2nd)
Cons. Semis (8 Man)
57-63
12/20
W
F 9-1 2:35
J. Stanton
Beast Cage
WWL Meet @ LAW (K-2nd)
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
57-63
12/20
L
DEC 2-0 SV
R. Aumann
Crass Trained
WWL Meet @ LAW (K-2nd)
Quarterfinals (8 Man)
57-63
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
W
MD 13-1
N. Standaert
Glenwood City
2020 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 5
51-52
02/16
W
DEC 4-2 SV
K. Kaufman
Hudson
2020 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 3
51-52
02/16
L
F 4-0 2:35
K. Slater
BCWC
2020 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 2
51-52
02/09
L
F 2-2 1:51
L. Paulson
Amery Youth Wrestling Club
New Richmond Tiger Tussle
Round 5
52-53
02/09
W
DEC 9-2
N. Standaert
Glenwood City
New Richmond Tiger Tussle
Round 3
52-53
02/09
L
MD 18-4
E. Sommer
St.Croix Falls
New Richmond Tiger Tussle
Round 2
52-53
02/02
L
DEC 10-6
A. Gass
Bloomer
Menomonie West Central Youth Challenge
Round 5
52-55 B
02/02
W
MD 9-1
A. Engfer
Cochrane Fountain City
Menomonie West Central Youth Challenge
Round 3
52-55 B
02/02
W
DEC 11-9 SV
C. Schoonover
Mondovi
Menomonie West Central Youth Challenge
Round 2
52-55 B
01/05
W
TF 16-1 2:00
S. Villanueva
Prescott
Spring Valley Elmwood Youth Tournament
Round 4
52-54
01/05
W
DEC 12-10
C. Lawson
Glenwood City
Spring Valley Elmwood Youth Tournament
Round 3
52-54
01/05
W
FOR 0-0
N. Bohn
Boyceville Bulldogs
Spring Valley Elmwood Youth Tournament
Round 2
52-54
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024