Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Oct 5, TBD
Western States Preseason Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxon Sorensen
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Tri Cities Powerhouse Wrestling Club
Tri Cities Wrestling Club/ Powerstrike
Tri-Cities Powerhouse WC
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/16
W
F 7-0 2:00
L. Coffman
Irrigon Knights Wrestling Club
PENDLETON WRESTLING TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
48-49
11/16
W
F 4-0 0:37
J. Orozco
Mat Rattlers
PENDLETON WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
48-49
11/16
W
DEC 4-2
R. Harrison
Hermiston Youth Wrestling Club
PENDLETON WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
48-49
11/09
W
F 6-1 1:00
E. Rodriguez
Mat Rattlers
Eastern Open Tournament
Round 5 (6 Man)
48-52
11/09
L
F 7-4 0:50
C. Thomas
Union Wrestling Club
Eastern Open Tournament
Round 4 (6 Man)
48-52
11/09
W
TF 17-2 1:00
N. Britton
Walla Walla WC
Eastern Open Tournament
Round 3 (6 Man)
48-52
11/09
W
F 6-2 0:25
E. Perez
Hermiston Youth Wrestling
Eastern Open Tournament
Round 2 (6 Man)
48-52
11/09
W
F 2-0 0:38
P. Smith
Minuteman Wrestling
Eastern Open Tournament
Round 1 (6 Man)
48-52
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/08
W
F 0-0 2:06
L. Saldana
Young Suns Wrestling Club
EASTERN OREGON OPEN
Round 1 (4 Man)
43-44
12/08
L
DEC 6-5
B. Bishop
Pendleton Wrestling Club
EASTERN OREGON OPEN
Round 3 (4 Man)
43-44
12/08
W
MD 8-0
L. Gonzalez
Cougar Club Wrestling Echo
EASTERN OREGON OPEN
Round 2 (4 Man)
43-44
11/17
W
F 11-0 1:41
M. Lachowicz
Minuteman Wrestling
PENDLETON ORWAY WRESTLING TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
44-44
11/17
W
F 6-1 3:00
B. Harper
Grant County Wrestling Club
PENDLETON ORWAY WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
44-44
11/17
W
F 11-5 2:56
J. Duncan-Henshaw
Baker Mat Club
PENDLETON ORWAY WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
44-44
11/10
L
F 4-0 1:40
C. Johnson
---
Blue Mountain Battle
Round 4
45-46 A
11/10
W
MD 18-8
R. Evans
Team Xtreme
Blue Mountain Battle
Round 3
45-46 A
11/10
L
F 2-0 0:24
M. Carter
Hermiston Youth Wrestling
Blue Mountain Battle
Round 2
45-46 A
11/10
W
F 12-1 2:00
S. Shippentower
Pendleton Wrestling Club
Blue Mountain Battle
Round 1
45-46 A
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024