Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Bratton
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2013-2014
2012-2013
2010-2011
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 0-0 3:24
D. Thomas
El Dorado
KSHSAA 4A - Winfield Regional
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/22
W
F 0-0 4:20
C. Foulk
Coffeyville Field Kinl.
KSHSAA 4A - Winfield Regional
3rd WB (16 Man)
138
02/22
W
DEC 5-0
G. DeJarnett
Wellington
KSHSAA 4A - Winfield Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/21
L
F 0-0 5:43
A. Smith
Altamont Labette Co.
KSHSAA 4A - Winfield Regional
Round 1 (16 Man)
138
02/14
L
F 2-0 1:33
T. Mies
---
Andale @ Augusta High School
Round 1
138
02/08
L
F 0-0 2:13
Z. Carpenter
---
Rose Hill 30th Annual Invitational
Consolation Round 1
138
02/07
L
DEC 6-3
N. Augustin
Andover Central
Rose Hill 30th Annual Invitational
Championship Round 1
138
01/31
L
F 4-5 3:09
A. Horn
Wellington
Augusta High School @ Wellington
Round 1
138
01/24
W
MD 9-0
C. Conover
Winfield
Winfield @ Augusta High School
Round 1
138
01/17
W
F 12-0 2:28
C. Crawford
Circle
Augusta High School @ Circle
Round 1
138
01/12
L
DEC 7-5
C. Peterson
Buhler High School
Augusta Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
138
01/11
W
DEC 8-4
C. Towry
Andover High School
Augusta Invitational Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/11
W
F 0-0 4:19
A. Smith
Labette County High School
Augusta Invitational Tournament
3rd WB (16 Man)
138
01/11
L
F 0-0 1:23
J. Mills
Kapaun Mt. Carmel High School
Augusta Invitational Tournament
Quarters (16 Man)
138
12/20
L
TF 17-2 2:00
J. Wilson
Rose Hill
Rose Hill @ Augusta High School
Round 1
138
12/20
W
DEC 6-2
B. Parker
Mulvane
Mulvane @ Augusta High School
Round 1
138
12/14
L
F 7-0 1:48
G. Xanders
Derby
Douglass Goodwill Tournament
Champ. Round 1
138
12/14
L
F 5-0 3:00
K. Fuller
Topeka Seaman
Douglass Goodwill Tournament
Champ. Round 1
138
12/13
W
F 14-1 3:46
D. Douglas
Bluestem High School
Augusta High School @ Bluestem High School
Round 1
138
12/12
L
TF 15-0 4:00
C. Garner
Bluestem
Augusta vs Bluestem JV
Champ. Round 1
138
12/07
L
F 0-0 1:27
C. Calderon
Chaparral
48th Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 4
138
12/07
W
F 0-0 2:31
J. Relles
Liberal
48th Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 3
138
12/07
L
F 0-0 0:59
T. Mies
---
48th Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 2
138
12/06
L
DEC 11-4
N. Augustin
Andover Central High School
ACHS @ Campus w/ Augusta
Champ. Round 1
---
12/06
L
DEC 5-0
S. Taborsky
Campus High School
Augusta High School @ Campus High School
Round 1
138
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
L
DEC 3-2
K. Miller
Buhler
Augusta Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/05
L
F 0-0 1:16
A. Monares
---
Augusta Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/01
L
DEC 5-4
H. Swift
Pratt High School
47th Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 4
132
12/01
L
F 0-0 1:24
G. Martinez
Hugoton
47th Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 3
132
11/30
L
F 12-4 1:05
J. Umscheid
---
Andover Central High School @ Augusta
Round 1
132
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
F 0-0
I. Hopper
Valley Center
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 4
110
03/12
L
DEC 12-8
Z. Pickett
Valley Center
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 3
110
03/12
L
F 0-0
A. Mccray
---
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 2
110
03/12
W
F 0-0
I. Hopper
Valley Center
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 1
110
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024