Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Kupietz
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Boys and Girls Club
Boys and Girls Club La Crosse
Boys and Girls Club LaCrosse
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
TF 16-0 2:36
C. Miller
West Salem Bangor
West Salem Bangor WRESTLERAMA
round 3
46-49
01/15
L
MD 11-2
K. Bobo
La Crosse Area Wrestlers
West Salem Bangor WRESTLERAMA
round 2
46-49
01/15
L
DEC 8-6
M. Mannel
holmen wrestling club
West Salem Bangor WRESTLERAMA
round 1
46-49
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/19
W
DQ 5-4
P. King
West Salem / Bangor
WWF Kids Folkstyle Westby Qualifier
Round 2
48
03/19
L
FOR 0-0
D. Pangburn
New Lisbon
WWF Kids Folkstyle Westby Qualifier
Round 6
48
03/19
L
FOR 0-0
D. Lambert
CFC
WWF Kids Folkstyle Westby Qualifier
Round 3
48
02/06
W
MD 10-0
L. Reckin
Durand Youth Wrestling
Independence K-5 Tournament
Round 3 (4`s & 2`s)
46-47
02/06
L
MD 9-0
K. Haupt
Stratford
Independence K-5 Tournament
Round 2 (4`s & 2`s)
46-47
02/05
W
F 2-0 0:34
M. Dittner
Independence
Independence K-5 Tournament
Round 1 (4`s & 2`s)
46-47
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
L
DEC 6-4
A. Padilla
Arcadia Wrestling Club
Independence K-5 Tournament
Round 3 (4`s & 2`s)
42-46
02/07
L
F 7-4 2:47
J. Klidjzejs
---
Independence K-5 Tournament
Round 2 (4`s & 2`s)
42-46
02/06
W
F 2-0 0:40
T. Sobczak
Independence
Independence K-5 Tournament
Round 1 (4`s & 2`s)
42-46
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024