Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Samuel Kinloch
Results
High School Results
High School
High School
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
F 2-0 0:42
L. Szoch
La Plata
MPSSAA State Championships
1st Wrestleback (16 Man)
170-2A/1A
03/06
L
F 4-1 0:29
M. Bourne
Stephen Decatur
MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
170-2A/1A
02/29
L
DEC 8-3
C. Thomas
Digital Harbor
MPSSAA 2A-1A North Regional
Placement Matches (16 Man)
170
02/29
W
MD 10-2
C. Ibezemako
Lansdowne
MPSSAA 2A-1A North Regional
Cons. Semis (16 Man)
170
02/29
L
F 2-0 0:46
Z. Woodard
New Town
MPSSAA 2A-1A North Regional
Semis (16 Man)
170
02/22
L
DEC 6-3
N. Hohman
---
Carroll County MD Championships
3rd Place Matches (8 Man)
170
02/22
W
F 2-0 0:28
H. Harris
Century
Carroll County MD Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
170
02/22
L
F 2-0 0:50
A. Mattson
---
Carroll County MD Championships
Semifinals (8 Man)
170
02/22
W
F 10-6 5:04
A. Gidge
South Carroll
Carroll County MD Championships
Quarterfinals (8 Man)
170
01/30
W
F 0-0
E. Harrell
Century
Francis Scott Key @ Century
Round 1
170
01/17
L
MD 19-6
J. Stiff
Winters Mill
Francis Scott Key @ Winters Mill
Round 1
170
01/15
L
F 0-0 0:32
A. Bradford
South Carroll
South Carroll @ Francis Scott Key
Round 1
170
01/11
W
F 5-2 1:35
T. Francis
Kenwood
Hammond Invitational
Placement Matches (8 Man)
170
01/11
W
F 10-2 1:22
J. Williamson
---
Hammond Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
170
01/11
L
F 4-0 3:01
N. Hohman
---
Hammond Invitational
Quarterfinals (8 Man)
170
01/11
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Bowie
Hammond Invitational
Round 5 (6 Man)
170B
01/11
L
F 4-2 2:34
K. Galanakos
River Hill
Hammond Invitational
Round 4 (6 Man)
170B
01/11
L
F 2-2 1:16
T. Francis
Kenwood
Hammond Invitational
Round 3 (6 Man)
170B
01/11
L
F 2-2 1:18
D. Hoover
Chesapeake-AA
Hammond Invitational
Round 2 (6 Man)
170B
01/10
W
F 4-0 0:28
E. Plummer
Liberty
Hammond Invitational
Round 1 (6 Man)
170B
12/14
L
F 6-0 1:46
A. Bradford
South Carroll
Battle in the Boro IV
---
170A
12/14
W
F 2-0 1:21
D. Mize
Atholton
Battle in the Boro IV
---
170A
12/14
W
F 5-8 2:50
E. Dipita
Tuscarora
Battle in the Boro IV
---
170A
12/13
W
F 2-2 1:00
J. Henderson
Brunswick
Battle in the Boro IV
---
170A
12/13
W
FOR 0-0
A. Goode
Pallotti
Battle in the Boro IV
---
170A
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024