Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthew Haynes
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
West Platte
West Platte
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 0:37
J. Cromwell
Lone Jack
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Cons. Semis
215
02/17
W
F 2-0 0:38
Z. Butler
Summit Christian Academy
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Semifinals
215
02/17
W
F 2-0 0:55
A. Martin
Tarkio
MSHSAA Boys Class 1 District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
215
02/17
L
F 2-5 1:20
A. Kerner
Lawson
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Round 1 (16 Man)
215
02/03
L
F 7-5 1:59
A. Kerner
Lawson
Lathrop Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
02/03
W
F 2-0 0:59
W. Miller
Butler
Lathrop Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
215
02/03
L
F 5-0 1:44
K. Warren
Chillicothe
Lathrop Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
01/31
L
F 0-0 1:26
N. Eads
Cameron
Blue Jay Scramble
Placement Matches (8 Man)
215
01/31
W
F 2-0 0:34
C. Spaulding
Stanberry
Blue Jay Scramble
2nd Wrestleback (8 Man)
215
01/31
L
F 14-3 2:50
O. Stockbauer
Mid-Buchanan
Blue Jay Scramble
Semis & 1st WB (8 Man)
215
01/30
W
F 2-0 1:11
L. Dobosz
Mid-Buchanan JV
Blue Jay Scramble
Quarterfinals (8 Man)
215
01/27
L
F 2-1 1:41
C. Davis
Benton JV
2024 Benton Boys Tournament
Round 3
215
01/27
L
F 2-0 1:11
B. Head
Moberly
2024 Benton Boys Tournament
Round 1
215
01/24
L
F 10-1 1:26
O. Stockbauer
Mid-Buchanan
KCI Conference Tournament
Round 4
215
01/24
L
F 2-0 1:21
C. Allen
Plattsburg
KCI Conference Tournament
Round 3
215
01/24
L
F 2-2 1:02
A. Kerner
Lawson
KCI Conference Tournament
Round 2
215
01/06
W
DEC 6-2
A. Crossfield
North Andrew
Mid-Buchanan Invitational
Round 6
215
01/06
W
F 2-0 0:40
D. Ward
North Andrew JV
Mid-Buchanan Invitational
Round 4
215
01/06
L
F 1-7 1:03
L. Judd
Central
Mid-Buchanan Invitational
Prelims (24 Man)
215
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024