Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
DONOVAN KOWALSKI
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2017-2018
Team Name
Eisenhower
Harlem Cougars
Harlem Cougars WC
Harlem cougars
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
DEC 11-8
A. Healey
Crystal Lake Wizards
IKWF North Sectional
Semis & 2nd WB (16 Man)
69
03/07
L
F 16-0 3:39
M. Olson
---
IKWF North Sectional
Quarterfinals
69
03/07
W
MD 13-4
J. Sebring-Werhane
Marengo Youth WC
IKWF North Sectional
Round 1 (16 Man)
69
03/01
W
F 7-1 2:01
B. Alderks
Rochelle WC
IKWF North Regional-Byron
Round 5
69
03/01
L
MD 16-2
T. Anderson
Hononegah WC
IKWF North Regional-Byron
Round 3
69
02/19
L
DEC 7-2
N. Corder
Harlem
2020 RRAC Conference Tournament
Round 3 (4 Man)
67-71
02/19
W
F 8-0 2:05
M. Mangum
Kennedy
2020 RRAC Conference Tournament
Round 2 (4 Man)
67-71
02/18
L
F 7-0 1:07
J. Lewis
Harlem
2020 RRAC Conference Tournament
Round 1 (4 Man)
67-71
12/29
L
F 9-2 0:59
J. Olson
Hononegah
DeKalb Open
Round 2 (3 Man)
62-66
12/29
L
DEC 14-7
I. Perez
---
DeKalb Open
Round 1 (3 Man)
62-66
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 0-0 2:43
T. Lockhart
Sycamore Wrestling Club
IKWF North Sectional
Round 1 (16 Man)
58
02/25
L
F 0-0
J. Perez
Polo Wrestling Club
IKWF North Regional-Byron
Round 8
58
02/25
L
F 0-0 0:32
B. Woker
Dakota Wrestling Club
IKWF North Regional-Byron
Round 7
58
02/25
W
DEC 2-0
R. Diduch
Dakota Wrestling Club
IKWF North Regional-Byron
Round 6
58
02/25
L
F 0-0 0:20
N. Manos
---
IKWF North Regional-Byron
Round 4
58
02/04
L
F 0-0 2:30
D. Price
River Bend Wrestling Club
1st Annual Steve Carlson Cougars Invite
Round 3 2nd wrestlebacks
1D
02/04
W
F 0-0 2:39
K. Parrotte
Rockford Wrestling Club
1st Annual Steve Carlson Cougars Invite
Round 2 Semis & Wrestlebacks
1D
02/04
W
F 0-0 0:48
M. Miller
Dakota wrestling nation
1st Annual Steve Carlson Cougars Invite
Round 1 Quarter Finals
1D
01/27
L
F 0-0
A. Castilla
Junior Bulldog WC
Stillman Valley Beginners Bash 2018
Round 3 (4 Man)
57-58
01/27
W
F 0-0 1:36
R. Diduch
Dakota Indians
Stillman Valley Beginners Bash 2018
Round 2 (4 Man)
57-58
01/27
L
MD 10-2
J. Kruse
---
Stillman Valley Beginners Bash 2018
Round 1 (4 Man)
57-58
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024