Sep 2-8, 6:00 AM UTC
U20 World Championships
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lilly Meinholz
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2010-2011
2009-2010
Team Name
Marshall Wrestling Club
marshall wrestling club
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
DEC 7-1
P. Sauer
Team Excel
WWF Kids Folkstyle State Tournament
Round 4
105
03/26
W
F 0-2 1:59
N. Kemp
DeForest Gold Medal
WWF Kids Folkstyle State Tournament
Round 3
105
03/26
L
F 10-0 1:13
J. Laurent
X-Factor Elite
WWF Kids Folkstyle State Tournament
Round 1
105
03/12
L
DEC 4-2
N. Kemp
DeForest Gold Medal
WWF Kids Folkstyle Oregon Regional
Finals (2 Man)
105
02/20
L
DEC 6-3
P. Rosenstiel
Pec/Argyle
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
93-102
02/20
L
F 0-0 0:10
H. Valleskey
Kettle Moraine Wrestling Club
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
93-102
02/20
L
DEC 7-0
P. Goldammer
Waterford Wrestling Club
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
93-102
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
F 0-0 1:15
H. Valleskey
---
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Regional
Round 4 (3`s)
75-89
03/13
L
F 0-0 1:37
J. Sydow
Columbus Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Regional
Round 1 (3`s)
75-89
03/07
L
DEF 0-0
J. Grim
Verona
2010 Verona Warm-up to Regionals
Placement Matches (8 Man)
84-88
03/07
L
DEF 0-0
R. Crull
Delavan Darien
2010 Verona Warm-up to Regionals
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
84-88
03/07
L
DEF 0-0
D. Maas
Lone Wolf
2010 Verona Warm-up to Regionals
Quarterfinals (8 Man)
84-88
02/28
L
F 0-0 2:34
J. Decorah
Portage Youth Wrestling
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 5 (6 Man)
93-102
02/28
L
DEC 4-0
J. Donato
Sun Prairie Champions
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 4 (6 Man)
93-102
02/28
L
F 0-0 2:43
T. Schmidt
evansville demons
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 3 (6 Man)
93-102
02/28
L
F 0-0 0:36
C. Goodman
Pewaukee
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 2 (6 Man)
93-102
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021