Jul 11-13 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 15, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 15
Jul 18, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 18
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Jul 22, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 22
Jul 25, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 25
Jul 29, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 29
Aug 1, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benjamin Gonzalez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
L
DEF 0-0 5:00
B. Moffit
VALLEY CENTER
2016 Jim Londos Memorial Tournament
Placement Matches (32 Man)
160
01/09
W
DEC 6-3
C. Vasquez
Eastlake
2016 Jim Londos Memorial Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
160
01/09
W
DEC 7-3
R. Barry
ORANGE GLEN
2016 Jim Londos Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/09
W
F 0-0 1:50
E. Roa
UNIVERSITY CITY
2016 Jim Londos Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
DEC 2-0
C. Hakala
Ramona
SD Section Masters
Quarters & 3rd WB (32 Man)
147
02/27
W
MD 11-3
B. Lamb
Point Loma
SD Section Masters
2nd Wrestleback (32 Man)
147
02/27
L
F 0-0 3:45
A. Olmos
Mar Vista
SD Section Masters
Round 2 Champ & WB (32 Man)
147
02/27
W
DEC 10-3
P. Tarantino
Patrick Henry
SD Section Masters
Round 1 (32 Man)
147
02/22
L
NC 0-0
E. Acosta
Otay Ranch
SD Section Div 1
Placement Matches (16 Man)
145
02/21
W
DEC 4-2
A. Leuangpaseuth
Mira Mesa
SD Section Div 1
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/21
W
DEC 7-4
A. Campos
Calexico
SD Section Div 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/21
W
MD 9-1
J. Sanchez
Carlsbad
SD Section Div 1
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/21
W
DEC 5-1
H. Roberson
Rancho Buena Vista
SD Section Div 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/21
L
DEC 7-5
D. Clark
El Camino
SD Section Div 1
Round 1 (16 Man)
145
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022