Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-30 · Resumes Today at 1:55 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-30 · Resumes Today at 3:55 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cavelila Wonhola
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2014-2015
2013-2014
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/06
W
F 7-0 2:16
T. Charlie
---
2014 Great Alaska Conference
Placement Matches (16 Man)
138
12/06
L
DEC 6-4
C. Nicholai
Napaskiak
2014 Great Alaska Conference
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/05
W
F 2-0 1:28
L. Zackar
Newhalen
2014 Great Alaska Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/05
W
F 6-0 2:03
J. Agimuk
Chefornak
2014 Great Alaska Conference
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/05
L
DEC 7-2
A. Greenwood
Bethel High School
2014 Great Alaska Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/05
W
F 2-0 0:41
M. Tucker
Emmonak
2014 Great Alaska Conference
Round 1 (16 Man)
138
11/14
L
DEC 22-16
D. Henderson
Bartlett High
New Stuyahok vs. Bartlett High
Round 1
145
10/31
L
F 2-0 2:42
R. Miller
Wrangell Wolves
Lime Solar/ACS Wrestling Invitational
3rd WB (32 man)ID #`s 45-48
138
10/31
W
F 1-4 4:31
J. Miller
---
Lime Solar/ACS Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
138
10/31
W
F 5-2 2:50
D. Sanarov
Voznesenka
Lime Solar/ACS Wrestling Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
10/31
W
F 6-0 4:35
D. Skaflestad
Hoonah City Schools
Lime Solar/ACS Wrestling Invitational
Prelim Round 2
138
10/31
L
F 7-1 4:55
T. Tripple
Thorne Bay High School
Lime Solar/ACS Wrestling Invitational
Round 1 (32 Man)
138
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/07
W
F 0-0 3:40
N. Sharp
Dillingham
Great Alaska
3rd & 5th Place
138
12/06
L
MD 11-3
J. Tretikoff
Newhalen High School
Great Alaska
Cons Semis
138
12/06
L
F 0-0 3:50
A. Coplin
Bethel High School
Great Alaska
Semis
138
12/06
W
F 0-0 3:22
N. Sharp
Dillingham
Great Alaska
Quarters
138
11/01
L
MD 12-1
A. Galila
Quinhagak High School
Lime Solar ACS Invite
2nd Wrestleback (32 Man)
138
11/01
W
DEC 3-2
R. Miller
Dillingham
Lime Solar ACS Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
11/01
L
MD 11-2
S. Woods
---
Lime Solar ACS Invite
Round 1 (32 Man)
138
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024