Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alyssa Campbell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Allen Park
Allen Park HS
MI
SouthEast Michigan Fire
Southeast Michigan Fire Wrestl
Southeast Michigan Fire Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
F 2-0 0:34
A. McClain
Michigan
MUSAW Michigan Matcats Freestyle
Round 1
100-105
04/06
W
F 6-0 2:26
A. McClain
Michigan
MUSAW Michigan Matcats Greco
Round 2
100-105
03/02
W
Replay
DEC 8-5
V. Tapia
Lowell
MHSAA Championships
Placement Matches
Girls-100
02/18
W
DEC 6-0
P. Chapman
Richmond HS
MHSAA Girls Regional Blue 2 - Birmingham Groves
Placement
100
02/18
W
MD 13-2
M. Torres
Lincoln Park HS
MHSAA Girls Regional Blue 2 - Birmingham Groves
Round 4
100
02/18
W
F 2-0 0:44
A. Matheny
Lamphere HS
MHSAA Girls Regional Blue 2 - Birmingham Groves
Round 3
100
02/18
W
F 2-0 1:03
K. Regan
Dansville HS
MHSAA Girls Regional Blue 2 - Birmingham Groves
Round 2
100
02/03
W
F 2-0 0:25
M. Torres
Lincoln Park HS
DRL Championships 2024 League Meet
Placement
106
02/03
L
DEC 3-2 TB1
S. Centeno
Southgate Anderson HS
DRL Championships 2024 League Meet
Round 4
106
02/03
W
F 2-0 1:59
D. Gessner
OA Carlson HS
DRL Championships 2024 League Meet
Round 3
106
01/30
W
F 0-0
E. Bousley-Crane
Wayne Memorial HS
Grosse Ile Duals
Round 1
106
01/19
W
DEC 8-4
S. Centeno
Southgate Anderson HS
Downriver League Quad
Round 1
106
01/13
W
DEF 0-0
H. Alsaadi
Melvindale HS
36th Annual Orange and Blue Classic
Placement
106
01/13
W
F 7-3 5:24
M. Torres
Lincoln Park HS
36th Annual Orange and Blue Classic
Round 4
106
01/13
W
F 2-0 0:18
K. Mathews
Riverview Community HS
36th Annual Orange and Blue Classic
Round 2
106
01/10
W
F 4-0 0:49
A. Nesbitt
Roosevelt HS
Downriver League Quad
Round 2 (4 Team)
106
01/07
W
F 0-0 1:09
N. Compton
Salem HS
Grosse Ile Duals
Round 1
106
12/29
W
F 2-0 0:47
A. Pike
Manistee
Lady Mat Cat Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
100
12/29
W
F 4-0 2:49
A. McClain
Hudson
Lady Mat Cat Wrestling Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
12/29
W
F 4-0 0:42
Z. Meza-Wilson
Montague
Lady Mat Cat Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
12/21
W
F 0-0 0:58
D. Gessner
OA Carlson HS
Drl Quad @ woodhaven
Round 1
106
12/16
L
DEC 11-6
M. Torres
Lincoln Park
Rumble in the Jungle
Round 3 (3 Man)
100
12/16
W
F 2-0 1:10
B. Lynch
St. Mary Catholic
Rumble in the Jungle
Round 2 (3 Man)
100
10/01
W
F 9-4 3:01
N. Forist
SAW
2023 Grappler Fall Classic
placements
110
10/01
L
Replay
F 9-3 2:54
K. Perez
Greg Gomez Trained
2023 Grappler Fall Classic
semi
110
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
W
F 6-0 0:54
A. Hyden
Columbia City Wrestling Club
Iron Eagle Folkstyle
Round 2
106-112
03/19
W
F 2-0 0:13
A. Hyden
Columbia City Wrestling Club
Iron Eagle Folkstyle
Round 1
106-112
03/03
L
Replay
DEC 8-6
N. Wendt
Mason County Central HS
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
Girls-110
03/03
L
Replay
MD 12-4
S. LaFond
Gaylord HS
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
Girls-110
03/03
W
Replay
F 2-0 0:40
E. Klopf
Freeland HS
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
Girls-110
01/21
W
FOR 0-0
M. Ali
Melvindale HS
Livonia Franklin Tournament
Round 4
113
01/21
W
FOR 0-0
Q. Mohamed
Melvindale HS
Livonia Franklin Tournament
1st Place Match
113
01/07
W
F 6-2 2:28
S. Centeno
Southgate Anderson HS
Southgate Girls/JV Classic
Rouund 4
105-110
01/07
W
F 0-0 1:20
P. Ewald
Garden City HS
Southgate Girls/JV Classic
Round 2
105-110
01/07
W
F 2-0 0:32
A. Shamoun
Royal Oak HS
Southgate Girls/JV Classic
Round 3
105-110
01/07
W
F 7-1 1:37
M. Castaneda
Novi HS
Southgate Girls/JV Classic
Round 1
105-110
10/30
L
Replay
DEC 8-7
A. Montiel
WA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
112
10/30
L
Replay
F 12-5 3:42
A. Jacquez
CO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
112
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024