Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
grady postrach
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
Team Name
Caney
Caney Valley
Caney Wrestling Club
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/19
W
F 0-0
E. Aldridge
Coffeyville
Coffeyville Middle School Tournament
Round 3
106-108
11/19
W
MD 11-0
I. Castorena
Cherryvale
Coffeyville Middle School Tournament
Round 2
106-108
11/19
W
F 0-0
A. Benton
Bluestem
Coffeyville Middle School Tournament
Round 1
106-108
11/11
W
F 0-0
A. Shipman
Southeast
Cherryvale Middle School 2016
Round 3 (4 Man)
104-106
11/10
W
F 0-0
T. Duling
Galesburg
Cherryvale Middle School 2016
Round 2 (4 Man)
104-106
11/10
W
F 0-0
C. Dinkel
Fredonia
Cherryvale Middle School 2016
Round 1 (4 Man)
104-106
11/04
W
DEC 6-2
T. Rose
Caney Valley
Burlington Bobcat Classic
Round 3 (4 Man)
103-106
11/03
W
MD 12-0
T. Dueling
Erie
Burlington Bobcat Classic
Round 2 (4 Man)
103-106
11/03
W
F 2-0 0:31
E. Armstrong
Fredonia
Burlington Bobcat Classic
Round 1 (4 Man)
103-106
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/21
W
F 0-0
E. Aldridge
Coffeyville
Coffeyville Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
5
11/21
W
DEC 6-0
A. Allen
---
Coffeyville Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
5
11/21
W
MD 12-0
T. Lang
Cherryvale
Coffeyville Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
5
11/14
L
DEC 2-1
A. Furgerson
Seneca
Central Junior High Wrestling Tournament
Round 4
95A
11/14
L
MD 9-0
J. Taylor
---
Central Junior High Wrestling Tournament
Round 2
95A
11/13
L
FOR 0-0
K. Carter
---
Cherryvale Middle School Invitational
Round 3 (4 Man)
8
11/12
L
FOR 0-0
A. Allen
---
Cherryvale Middle School Invitational
Round 2 (4 Man)
8
11/12
L
DEC 0-0
J. Brown
---
Cherryvale Middle School Invitational
Round 1 (4 Man)
8
11/06
W
MD 14-0
J. Williams
Burlington
Burlington Bobcat Classic
Round 3 (4 Man)
Bracket # 8
11/06
W
F 4-4 2:54
C. Cobbs
Anderson County
Burlington Bobcat Classic
Round 2 (4 Man)
Bracket # 8
11/05
W
MD 8-0
J. Dutton
Fredonia
Burlington Bobcat Classic
Round 1 (4 Man)
Bracket # 8
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
W
DEC 6-1
C. Shannon
Allen County Wrestling Club
Mike Holsinger Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
64/67A
01/06
L
DEC 4-2
E. Flatt
Independence Wrestling Club
Mike Holsinger Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
64/67A
01/06
W
F 2-0 0:38
A. Roark
Columbus Wrestling Club
Mike Holsinger Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
64/67A
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
DEC 7-5
E. Flatt
Cherryvale
District 2-South Subdistrict
16 Man Finals
58
03/10
L
DEC 9-5
G. Howell
---
District 2-South Subdistrict
16 Man Round 5
58
03/10
L
MD 9-0
S. Nottingham
Derby
District 2-South Subdistrict
16 Man Round 4
58
03/10
W
DEC 5-2
E. Luckner
Clearwater
District 2-South Subdistrict
16 Man Round 2
58
03/10
W
MD 9-0
P. Lewis
Bulldog
District 2-South Subdistrict
16 Man Round 1
58
03/04
L
DEC 4-2
C. Seely
SEK Jr Comets
Park City-Wichita Classic 2012
4th Wrestleback (32 Man)
58
03/03
W
DEC 9-2
X. Roberts
Emporia Kids
Park City-Wichita Classic 2012
Quarters & 3rd WB (32 Man)
58
03/03
W
MD 9-0
J. Sykes
Augusta
Park City-Wichita Classic 2012
2nd Wrestleback (32 Man)
58
03/03
L
MD 8-0
J. Fisher
Kansas Young Guns
Park City-Wichita Classic 2012
Round 2 Champ & WB (32 Man)
58
03/03
W
TF 15-0 1:56
J. Watson
Ark City Takedown
Park City-Wichita Classic 2012
Round 1 (32 Man)
58
01/21
W
DEC 2-0
J. Foust
Ark City Takedown Club
Augusta Open/Novice
Placement Matches (8 Man)
58
01/21
W
F 0-0 0:41
D. Veatch
El Dorado
Augusta Open/Novice
2nd Wrestleback (8 Man)
58
01/21
L
DEC 6-5
B. Harding
SEK Jr Comets Wrestling Club
Augusta Open/Novice
Semis & 1st WB (8 Man)
58
01/21
W
DEC 7-0
B. Black
Bulldog Wrestling Club
Augusta Open/Novice
round 1
58
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
DEC 4-3
K. Huneycutt
KS Young Guns
District 2 - Andover - 2011
Round 2
52
03/19
L
F 0-0
C. Hughbanks
Maize
District 2 - Andover - 2011
Round 1
52
03/12
L
DEC 2-0
C. Pinkley
Fredonia
Sub Dist 2 South - Wellington - 2011
16 Man Finals
52
03/12
W
DEC 7-2
G. Howell
---
Sub Dist 2 South - Wellington - 2011
16 Man Round 5
52
03/12
W
TF 15-0
W. Biddle
Winfield
Sub Dist 2 South - Wellington - 2011
16 Man Round 4
52
03/12
L
DEC 4-2
C. Pinkley
Fredonia
Sub Dist 2 South - Wellington - 2011
16 Man Round 2
52
01/29
W
MD 9-0
K. Poort
Team Haysville
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 8
52
01/29
W
MD 14-0
D. Cook
Goddard Wrestling Club
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 7
52
01/29
W
DEC 7-2
J. Ashenfelter
Augusta
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 4
52
01/29
W
FOR 0-0
P. Richert
Derby
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 2
52
01/22
W
DEC 4-2
K. James
Derby Wrestling Club
Augusta Open/Novice
1st & 3rd (16 Man)
52
01/22
W
F 2-0 0:56
B. Claphan
Andover Jaguars
Augusta Open/Novice
4th Wrestleback (16 Man)
52
01/22
W
FOR 0-0
G. Howell
Wellington youth wrestling
Augusta Open/Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
01/22
L
MD 8-0
C. Pinkley
Fredonia Wrestling Club
Augusta Open/Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
52
01/09
W
F 0-0
E. Atkins
Parsons Wrestling Club
Woods Classic
Placement Matches (8 Man)
52
01/09
W
DEC 2-0
H. Auer
Coffeyville
Woods Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
52
01/09
L
DEC 5-2
G. Parker
---
Woods Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
52
01/09
W
FOR 0-0
S. SCRATCH
---
Woods Classic
Quarterfinals (8 Man)
52
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 0-0 2:55
C. Wall
Mulvane
Augusta Open/Novice
1st & 3rd (16 Man)
46
02/02
W
DEC 5-4
Q. Brown
Augusta Wrestling Club
Augusta Open/Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
46
01/30
W
MD 9-1
P. Smith
Wellington youth wrestling
Augusta Open/Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
46
01/30
W
DEC 9-3
A. Brown
Wolfpack
Augusta Open/Novice
Round 1 (16 Man)
46
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024