Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lane Jester
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Delta
Delta Wrestling Club Inc.
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 5-4 2:47
L. Riesen
East Noble TUF
4th Annual Rumble at the Nest
Round 5
53
02/12
W
TF 16-1 2:54
X. Kirby
Delta Wrestling Club Inc.
4th Annual Rumble at the Nest
Round 3
53
02/12
L
F 9-3 2:25
E. Crouse
Yorktown Wrestling Club
4th Annual Rumble at the Nest
Round 2
53
01/29
L
MD 13-2
W. Jagielo
Roncalli Wrestling Foundation
Havoc at the Hive
2nd Wrestleback (16 Man)
56
01/29
L
F 11-7 2:00
G. Hooper
Contenders Wrestling Academy
Havoc at the Hive
Quarters & 1st WB (16 Man)
56
01/22
W
F 2-0 0:41
K. Bentz
Jay County Wrestling Club
Yorktown Folkstyle Open
Placement Matches (8 Man)
56
01/22
W
F 2-0 0:34
G. Hooper
Contenders Wrestling Academy
Yorktown Folkstyle Open
Semis & 1st WB (8 Man)
56
01/22
W
F 2-0 0:31
S. Flanagan
---
Yorktown Folkstyle Open
Quarterfinals (8 Man)
56
01/15
W
F 4-1 0:59
B. Lee
Indian Creek Wrestling Club
Perry Meridian Folkstyle Open
Placement Matches (16 Man)
56
01/15
L
F 4-0 1:00
B. Lane
Lebanon Tiger Wrestling Club
Perry Meridian Folkstyle Open
4th Wrestleback (16 Man)
56
01/15
W
F 4-2 1:17
K. Western
Lebanon Tiger Wrestling Club
Perry Meridian Folkstyle Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
56
01/15
W
F 4-2 1:00
E. Dickey
Indian Creek Wrestling Club
Perry Meridian Folkstyle Open
2nd Wrestleback (16 Man)
56
01/15
L
F 4-0 0:51
B. Lee
Indian Creek Wrestling Club
Perry Meridian Folkstyle Open
Round 1 (16 Man)
56
01/08
L
Replay
F 11-4 2:48
G. Harris
Leo
ISWA Elementary State Duals 2023
Placement (4 Team)
54
01/08
W
Replay
DEC 17-10
R. Garrett
Garrett
ISWA Elementary State Duals 2023
Round 2 (4 Team)
54
01/08
L
Replay
F 2-0 0:17
L. Marsh
Falcon WC
ISWA Elementary State Duals 2023
Round 3 (4 Team)
54
01/08
L
Replay
F 4-0 0:41
B. Wehmer
North Posey
ISWA Elementary State Duals 2023
Semis (4 Team)
59
01/08
L
Replay
F 9-9 1:39
W. Stewart
Indian Creek B (small)
ISWA Elementary State Duals 2023
Round 1 (4 Team)
59
12/18
W
F 2-0 0:10
B. Lane
Lebanon Tiger Wrestling Club
Columbus East Folkstyle Beginners/Open
Round 3 (4 Man)
56-59A
12/18
W
F 0-5 1:00
K. Western
Lebanon Tiger Wrestling Club
Columbus East Folkstyle Beginners/Open
Round 2 (4 Man)
56-59A
12/18
W
F 5-0 0:49
G. Taylor
Lebanon Tiger Wrestling Club
Columbus East Folkstyle Beginners/Open
Round 1 (4 Man)
56-59A
12/04
W
F 2-0 0:27
J. Deeter
---
Westfield Beginners and OPEN
Round 4
56A
12/04
W
F 2-0 0:27
C. Martin
Rhyno Academy of Wrestling
Westfield Beginners and OPEN
Round 2
56A
12/04
W
F 2-0 0:32
T. Smith
BWC
Westfield Beginners and OPEN
Round 1
56A
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
W
F 2-0 0:59
C. Wathen
---
ISWA Elementary State Duals 2022
Round 3 (4 Team)
49
01/09
W
F 0-0 1:00
C. Wathen
---
ISWA Elementary State Duals 2022
Placement (4 Team)
49
01/09
L
F 8-5
G. Harris
Leo
ISWA Elementary State Duals 2022
Semis (4 Team)
49
01/09
L
F 15-12 2:41
L. Riesen
---
ISWA Elementary State Duals 2022
Round 1 (4 Team)
49
12/05
L
F 2-4 2:26
J. Lenahan
Franklin Central Wrestling Club
Westfield Beginners & OPEN
Round 5
53A
12/05
W
F 2-0 0:32
B. Hicks
Apache Wrestling Club
Westfield Beginners & OPEN
Round 3
53A
12/05
L
F 9-5 1:24
G. Birge
Hornet Swarm Wrestling Club
Westfield Beginners & OPEN
Round 2
53A
12/05
W
F 2-2 0:57
J. Lenahan
Franklin Central Wrestling Club
Westfield Beginners & OPEN
Round 1
53A
11/28
W
TF 15-0 2:26
S. Bucher
Apache Wrestling Club
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 5 (5 Man)
49-53
11/28
L
F 4-4 1:46
P. Sponseller
---
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 3 (5 Man)
49-53
11/28
L
F 7-0 1:30
t. brown
---
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 2 (5 Man)
49-53
11/28
L
F 0-2 0:52
A. Kurtz
---
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 1 (5 Man)
49-53
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024