Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Moreno
Results
Youth Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Amphi Legacy
Cross
Cross middle school
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 6-0 2:12
K. Freeman
Palominas
Flowing Wells JHS Invitational 2024
4th Wrestleback (16 Man)
111
03/02
W
MD 12-3
T. Whatcott
Continental
Flowing Wells JHS Invitational 2024
3rd WB 16 Man
111
03/02
L
DEC 7-5 SV
Z. Rivera
Flowing Wells
Flowing Wells JHS Invitational 2024
Quarters 16 Man
111
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/20
L
TF 14-3 2:31
V. Hernandez
Hyperbolic
AZ-USAW `State Freestyle Tournament`
RR Round 3
102
05/20
L
TF 12-1 1:10
K. Freeman
Chain Wrestling
AZ-USAW `State Freestyle Tournament`
RR Round 2
102
05/20
L
TF 10-0 0:26
J. Hanchett
Unattached
AZ-USAW `State Freestyle Tournament`
RR Round 1
102
05/06
L
TF 16-8 2:38
M. O`Neal
Iron Squad
AZ-USAW `State Greco Tournament`
RR Round 3
106
05/06
L
F 4-0 0:15
D. Depaolo
Stampede Wrestling Club
AZ-USAW `State Greco Tournament`
RR Round 2
106
05/06
L
TF 10-0 1:42
S. Lopez
Poston Butte
AZ-USAW `State Greco Tournament`
RR Round 1
106
03/04
L
F 4-1 2:51
M. Fritzinger
Wilson
Flowing Wells JHS Invitational 2023
4th Wrestleback (16 Man)
98
03/04
W
DEC 5-2
A. Moffet
Rincon Vista
Flowing Wells JHS Invitational 2023
3rd WB 16 Man
98
03/04
W
MD 11-2
T. Lucero
Sierra
Flowing Wells JHS Invitational 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
98
03/04
L
MD 15-5
B. Molina
La Cima
Flowing Wells JHS Invitational 2023
Quarters 16 Man
98
01/28
L
F 7-0 1:25
A. Williams
ALA Gilbert
2023 Copper State Championships - School
Round 7 - 4th Cons (64) 2nd Cons (32)
98
01/28
W
MD 8-0
B. Shumate
Heritage
2023 Copper State Championships - School
Round 6 - 3rd Cons (64) 1st Cons (32)
98
01/27
L
F 0-0 0:27
R. Jaimes
Woodard
2023 Copper State Championships - School
Round 2 - 2nd Round (64) and 1st Round (32)
98
01/21
L
F 2-0 1:00
C. Hughes
Casteel Jr. High
AZ JR HIGH & MD SCH STATE CHAMPIONSHIPS
Round 4 Champ & WB (64 Man)
98
01/21
W
F 2-0 0:19
Z. Ritter
A.H.A. Patriots Wrestling
AZ JR HIGH & MD SCH STATE CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (64 Man)
98
01/21
L
F 2-0 0:16
J. Carrasco
Safford
AZ JR HIGH & MD SCH STATE CHAMPIONSHIPS
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
98
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024