Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cael Lyons
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Chiles
Sterling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
W
F 2-0 0:20
A. Pena
Lincoln
Lincoln @ Chiles
Round 1
170
01/01
W
F 0-0
P. Croom
Florida
Chiles Round Robin
Round 1
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
DEC 4-2 SV
X. Benjamin
Quincy Senior High
Bob Lueders Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/25
L
DEC 8-5
N. Howard
Clinton
Bob Lueders Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/25
W
DEC 9-4
K. Dennis
Mount Vernon
Bob Lueders Invitational
Round 1 (16 Man)
285
01/04
W
DEC 6-2
M. Martinez
Davenport Central
Muddy Water Duals
Round 5 (10 Team)
285
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
W
F 6-13 5:04
K. Schmidt
Bettendorf-Morningstar-River
Muddy Water Duals
Round 4 (10 Team)
195
12/22
W
F 5-0 2:15
C. Sheedy
Davenport North
Muddy Water Duals
Round 1 (10 Team)
195
12/22
W
MD 14-2
C. Broderson
Davenport West
Muddy Water Duals
Round 2 (10 Team)
195
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 3-7 5:20
l. walker
Waverly-Shell Rock
Bettendorf Midwest Shootout
9th - 17th Placement
220
01/13
W
F 6-0 1:41
D. Scott
Burlington
Bettendorf Midwest Shootout
Cons. Semis (16 Man)
220
01/13
L
F 5-6 3:12
B. Standish
Johnston
Bettendorf Midwest Shootout
Semis & WB (16 Man)
220
01/13
W
F 2-0 0:59
D. Scott
Burlington
Bettendorf Midwest Shootout
Round 3 (16 Man)
220
01/13
L
F 6-1 1:56
G. Linahon
Newton
Bettendorf Midwest Shootout
Round 2 (16 Man)
220
01/12
L
F 2-0 0:54
J. Morrison
Waukee
Bettendorf Midwest Shootout
Round 1 (16 Man)
220
12/23
L
MD 20-11
K. Klemme
Bettendorf-Morningstar-River
Muddy Water Duals
Round 3 (10 Team)
220
12/23
L
F 2-0 0:52
C. Sergeant
Pleasant Valley
Muddy Water Duals
Round 5 (10 Team)
220
12/23
W
F 2-0 1:55
K. Ridenhour
Davenport North
Muddy Water Duals
Round 4 (10 Team)
220
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
L
TF 15-0 4:39
E. Kennedy
Geneseo
Sterling @ Geneseo
Round 1
170
12/07
L
F 2-0 1:50
M. Olsen
LaSalle-Peru
LaSalle-Peru @ Sterling
Round 1
170
12/02
L
DEC 8-2
j. castillo
Newman Central Catholic
Newman Central Catholic @ Sterling
Round 1
170
12/01
L
DEC 6-2
D. Hairapatian
Morris
Sterling @ Morris
Round 1
170
11/26
W
DEC 12-5
M. Ruiz
Sterling
Rockford East Freshmen Invitational
Placement Matches
170
11/26
W
DEC 14-11
V. Gordon
North Chicago
Rockford East Freshmen Invitational
Semis & 2nd Consolation
170
11/26
W
TF 18-2 5:18
A. Petrocelli
Huntley
Rockford East Freshmen Invitational
Quarters & Cons Round 1
170
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024