Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cameron Hershey
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
South Central Pa Wrestling Clu
South central pa wrestling club
Spring Grove
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 9-3 3:47
J. Nicholson
Connellsville
Bellefonte Junior High Invite 2024
Consi of 8 #1
122 lbs
01/20
W
F 7-0 1:52
K. Hilderbrand
Trinity
Bellefonte Junior High Invite 2024
Consi of 16 #2
122 lbs
01/20
L
TF 16-1 3:11
D. Butera
Norwin
Bellefonte Junior High Invite 2024
Round of 16
122 lbs
01/20
W
DEC 2-0
Z. Hartzell
Northampton
Bellefonte Junior High Invite 2024
Round of 32
122 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
Replay
DEC 8-6
W. Neill
Southern Tioga
2023 Nittany Lion Wrestling Tournament
Round 5 (5 Man)
125
02/26
W
Replay
F 4-0 1:00
B. Lehman
Southern Tioga
2023 Nittany Lion Wrestling Tournament
Round 4 (5 Man)
125
02/26
W
Replay
F 7-0 1:31
L. Fleischman
Shinglehouse
2023 Nittany Lion Wrestling Tournament
Round 3 (5 Man)
125
02/26
L
Replay
MD 11-0
B. Fry
Buffalo Valley Wrestling Club
2023 Nittany Lion Wrestling Tournament
Round 2 (5 Man)
125
02/12
L
MD 8-0
N. Weiser
Bermudian Springs
PJW Area 9 Qualifer
Round 5 (6 Man)
125
02/12
W
F 3-2 1:49
M. Belicic
Cumberland Valley
PJW Area 9 Qualifer
Round 4 (6 Man)
125
02/12
W
F 16-4 3:39
B. Jansen
Greencastle-Antrim
PJW Area 9 Qualifer
Round 3 (6 Man)
125
02/12
W
DEC 6-0
C. Shaffer
Dover
PJW Area 9 Qualifer
Round 2 (6 Man)
125
02/12
L
F 2-0 0:59
B. Slugg
Northern York
PJW Area 9 Qualifer
Round 1 (6 Man)
125
02/11
W
MD 10-1
L. Miller
Spring Grove
2023 YCYWL West
Placement Matches (8 Man)
120
02/11
W
TF 15-0 1:42
S. Alvarez
New Oxford
2023 YCYWL West
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/29
W
F 8-2 2:42
B. Miller
Cedar Cliff
Cumberland Valley Youth Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
01/29
W
F 2-2 1:54
A. Schaaf
Tulpehocken
Cumberland Valley Youth Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/29
W
F 2-0 0:22
N. Berkheimer
Cumberland Valley
Cumberland Valley Youth Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024