Aug 2-4 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 14-15, TBD
2024 Ultimate Club Folkstyle Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
2024 Missouri Border Brawl
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James Tina
Results
Other Results
Season
2022
2021
2020
Team Name
Hilltopper Wrestling Club
Hilltopper Wrestling club
Hilltopper wrestling club
Hilltoppers Wrestling
Hilltoppers Wrestling Club
Hilltoppers wrestling
2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 15-0 1:00
L. Hollifield
Clinton Dragon Youth Wrestling
21/22 TNAAU Region 1 Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
70
02/20
L
F 5-0 1:28
M. Jamison
Kingsman Wrestling Club
21/22 TNAAU Region 1 Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
02/12
L
F 16-1 2:01
M. Brown
---
Franklin County Kahila Moonshine Classic
1st & 3rd (16 Man)
63-67
02/12
W
F 2-0 0:13
J. Long
Glenvar Youth Wrestling
Franklin County Kahila Moonshine Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
63-67
02/12
W
DEC 7-6
P. Mohon
Rural Retreat (B)
Franklin County Kahila Moonshine Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
63-67
02/05
L
F 7-3 2:49
K. Witherspoon
Ninety Six Wrestling
Wolf Den Challenge Open
Cons. Semis (16 Man)
70
02/05
W
F 7-2 1:56
W. Davis
Tomahawk Youth Wrestling Club
Wolf Den Challenge Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
02/05
L
DEC 10-7
B. Rodriguez
Mafia Wrestling Crew
Wolf Den Challenge Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
02/05
W
F 2-0 0:14
C. Martin
Summerville Takedown Club
Wolf Den Challenge Open
Round 1 (16 Man)
70
01/23
L
F 0-0 0:23
M. Plambeck
BeastWorks Wrestling Club
Elite Call Out
Round 5 (6 Man)
70
01/23
L
DEC 6-4 SV
L. Weir
SpartanElite
Elite Call Out
Round 4 (6 Man)
70
01/23
W
F 4-0 0:56
G. Barker
Haywood Elite
Elite Call Out
Round 3 (6 Man)
70
01/23
L
F 2-0 0:41
M. Plambeck
BeastWorks Wrestling Club
Elite Call Out
2nd Wrestleback (16 Man)
75/80
01/23
L
F 4-1 1:33
B. Deitz
Macon Middle School
Elite Call Out
Round 2 (6 Man)
70
01/23
L
F 2-0 0:51
K. Morrison
---
Elite Call Out
Round 1 (6 Man)
70
01/23
L
F 2-0 0:44
K. Morrison
---
Elite Call Out
Round 1 (16 Man)
75/80
2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
W
F 2-0 0:45
C. Wilnoty
Qualla Clans Wrestling
Mustang Stampede
Round 5 (5 Man)
67
12/18
W
F 2-0 0:31
G. Barker
Haywood Elite
Mustang Stampede
Round 4 (5 Man)
67
12/18
W
F 2-0 0:20
A. Fine
---
Mustang Stampede
Round 2 (5 Man)
67
12/18
W
DEC 6-5
G. Horne
---
Mustang Stampede
Round 1 (5 Man)
67
12/12
W
F 2-1 1:17
E. Hawkins
Halls Wrestling
21/22 TNAAU Beginners @ Rocky Top Sport
Round 5 (5 Man)
65
12/12
L
F 2-0 0:48
X. Erskine
Soddy Daisy Wrestling Club
21/22 TNAAU Beginners @ Rocky Top Sport
Round 4 (5 Man)
65
12/12
W
F 12-4 2:27
E. Rotolo
Pigeon Forge Wrestling
21/22 TNAAU Beginners @ Rocky Top Sport
Round 3 (5 Man)
65
12/12
W
F 10-9 3:21
L. Jenkins
Hertiage Outlaws
21/22 TNAAU Beginners @ Rocky Top Sport
Round 2 (5 Man)
65
12/11
L
F 4-0 0:39
A. Whitted
Cookeville Youth Wrestling
21/22 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
12/11
L
F 6-2 1:45
C. Wolfley
Anderson County Wrestling
21/22 TNAAU Top 100 @ Rocky Top
Round 1 (16 Man)
65
12/05
L
MD 12-1
R. Winnans
Va Elite
State Line Brawl 2021
Semis & 3rd WB (16 Man)
M70
12/05
W
F 6-0 1:51
C. Potter
The Union Wrestling Club
State Line Brawl 2021
2nd Wrestleback (16 Man)
M70
12/05
L
DEC 8-4
B. Deitz
Macon Middle School
State Line Brawl 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
M70
12/05
W
F 11-4 2:24
K. Nelson
Rural Retreat
State Line Brawl 2021
Round 1 (16 Man)
M70
2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
W
DEC 9-8
G. Lewis
Renegade Wrestling Club
19/20 TNAAU Region 1 Championship
Round 5 (5 Man)
50
02/29
L
F 2-1 1:00
M. Jamison
Hammer Wrestling
19/20 TNAAU Region 1 Championship
Round 4 (5 Man)
50
02/29
W
DEC 4-2
C. Hunley
Halls Wrestling
19/20 TNAAU Region 1 Championship
Round 2 (5 Man)
50
02/29
L
DEC 9-7
J. Eilers
Hilltopper Wrestling club
19/20 TNAAU Region 1 Championship
Round 1 (5 Man)
50
01/05
L
F 6-5 1:59
C. Malone
Vikings Wrestling Club
Bristol Brawl Border Championship 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
50
01/05
L
DEC 6-3
N. Mann
Bandits Wrestling Club
Bristol Brawl Border Championship 2020
Round 1 (16 Man)
50
Related Content
Ursinus Women's Wrestling
Aug 1, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021