Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Osborn
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 10-5
E. Holmes
Chippewa Falls
Osceola, Somerset, SCC MBC duals
Round 1
182
02/03
L
F 0-0 2:58
N. Stark
Saint Croix Central
Osceola, Somerset, SCC MBC duals
Round 1
182
02/03
L
F 0-0
T. Viebrock
---
Osceola, Somerset, SCC MBC duals
Round 1
182
02/01
W
F 0-0 4:48
J. Nauertz
Spooner/Webster
Somerset, Mondovi, Unity, Spooner, Prescott Duals
Round 1
195
02/01
W
DEF 0-0 2:44
T. Peterson
Unity
Somerset, Mondovi, Unity, Spooner, Prescott Duals
Round 1
182
02/01
W
TF 16-0
A. Coffey
Mondovi/Eleva-Strum
Somerset, Mondovi, Unity, Spooner, Prescott Duals
Round 1
195
01/30
L
F 0-0 1:05
P. Brinkman
Luck/Frederic/Grant./Siren
Somerset @ Luck/Frederic/Grant./Siren
Round 1
182
01/21
W
F 1-2 3:28
C. Mielke
Hutchinson
Hutch JV Invite
Round 3
182
01/21
W
F 9-9 3:45
K. Haugen
Hutchinson
Hutch JV Invite
Round 2
182
01/21
L
DEC 7-3
C. Olson
MAHACA
Hutch JV Invite
Round 1
182
01/14
L
DEC 6-3
J. Petherbridge
Saint Croix Falls
Elk River Invite
WB 1
182
01/14
L
F 2-0 0:45
N. Israelson
Andover
Elk River Invite
Quarters and RR 1
182
01/13
L
TF 15-0 6:00
D. Sardina
Hayward/Northwood
Hayward Thursday Night Fights
Round 3 (4 Team)
195
01/13
W
F 2-0 0:56
C. Olson
Superior
Hayward Thursday Night Fights
Round 2 (4 Team)
195
01/13
W
F 4-1 1:31
A. Williams
Cameron
Hayward Thursday Night Fights
Round 1 (4 Team)
195
01/07
L
DEC 11-9
K. Merth
Spring Valley/Elmw.
New Richmond Invitational
Sixth Round
182
01/07
W
F 2-0 0:23
B. Marley
Clear Lake
New Richmond Invitational
Fourth Round
182
01/07
L
F 9-0 2:38
A. Drost
Rice Lake
New Richmond Invitational
Second Round
182
01/07
W
FOR 0-0
J. Retzlaff
Spooner/Webster
New Richmond Invitational
Third Round
182
01/07
L
MD 19-7
C. Olson
Eau Claire North
New Richmond Invitational
First Round
182
12/10
L
F 2-0 0:28
A. Uddin
Osceola
Barron Invitational
Round 1
170
12/03
L
F 2-0 0:37
E. Rubenzer
Bloomer/Colfax
John Timm Duals
Cross Bracket (8 Team)
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 4-6 2:00
J. Rivera
Willmar
Hutch JV Invite
Round 5
160
01/22
L
F 2-0 0:25
Q. Staloch
Waseca
Hutch JV Invite
Round 4
160
01/22
W
DEF 2-2 2:00
L. Guerrero
Willmar
Hutch JV Invite
Round 3
160
01/22
L
F 4-1 2:22
E. Trejo
Waseca
Hutch JV Invite
Round 1
160
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024