Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Steve Bednarik
Results
Youth Results
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 0-0
K. Haske
Oscoda
NEMWA Week 6 - Grayling
2nd Wrestleback (16 Man)
64
02/08
L
F 0-0 1:07
I. Dunn
Beaverton
NEMWA Week 6 - Grayling
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
02/01
L
F 0-0 2:45
C. Schroeder
Gladwin Youth
NEMWA Week 5 - Roscommon
Semis & 3rd WB (16 Man)
64
02/01
L
F 0-0 0:19
A. Muma
---
NEMWA Week 5 - Roscommon
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
TF 21-3 3:24
W. Methner
Clare
NEMWA FINALS - Petoskey
Round 3
58
02/23
W
F 5-0 1:12
R. Kearns
Bullock Creek
NEMWA FINALS - Petoskey
Round 2
58
02/23
L
F 14-4 4:17
E. Simons
Midland
NEMWA FINALS - Petoskey
Round 1
58
02/16
W
F 4-2 1:23
N. Miller
Forest Area
NEMWA Regionals Bay County
Round 5 (5 Man)
58
02/16
L
F 2-2 1:17
P. Aldridge
Oscoda
NEMWA Regionals Bay County
Round 4 (5 Man)
58
02/16
W
F 10-1 2:03
B. Avram
Tawas
NEMWA Regionals Bay County
Round 2 (5 Man)
58
02/16
L
F 2-0 0:19
N. Hoover
Houghton Lake
NEMWA Regionals Bay County
Round 1 (5 Man)
58
02/09
L
F 0-0
W. Methner
Clare Youth Wrestling
NEMWA - Week 6 Kingsley
Placement Matches (8 Man)
58
02/09
W
F 0-0
N. Miller
Forest Area
NEMWA - Week 6 Kingsley
2nd Wrestleback (8 Man)
58
02/09
L
F 0-0
N. Hoover
Houghton Lake
NEMWA - Week 6 Kingsley
Quarterfinals (8 Man)
58
02/02
L
MD 20-7
L. Miller
Coleman Youth Wrestling
NEMWA - Week 5 Gladwin
Round 3 (4 Man)
58
02/02
W
F 0-0 3:35
N. Hoover
Houghton Lake
NEMWA - Week 5 Gladwin
Round 2 (4 Man)
58
02/02
W
F 0-0 2:50
B. Avram
Tawas
NEMWA - Week 5 Gladwin
Round 1 (4 Man)
58
01/26
W
F 0-0 1:00
R. Kearns
Bullock Creek
NEMWA - Week 4 Roscommon
Placement Matches (8 Man)
58
01/26
W
DEC 19-14
S. Wolfe
Beaverton
NEMWA - Week 4 Roscommon
2nd Wrestleback (8 Man)
58
01/26
L
F 0-0
N. Hoover
Houghton Lake
NEMWA - Week 4 Roscommon
Quarterfinals (8 Man)
58
01/19
W
F 0-0 3:02
L. Miller
Coleman Youth Wrestling
NEMWA - WEEK 3 COLEMAN
Round 2 (3 Man)
58
01/19
L
F 0-0
N. Hoover
Houghton Lake
NEMWA - WEEK 3 COLEMAN
Round 1 (3 Man)
58
12/15
L
F 0-0
B. McKuen
---
NEMWA Preseason - Ogemaw
Placement Matches (8 Man)
58
12/15
W
F 0-0 0:11
S. Govitz
Gladwin Youth
NEMWA Preseason - Ogemaw
Semis & 1st WB (8 Man)
58
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 0:10
M. Borchers
Roscommon
NEMWA Div AC Regionals
Semis & WB (8 Man)
52
02/17
L
F 2-0 0:20
A. Muma
Gladwin
NEMWA Div AC Regionals
Quarterfinals (8 Man)
52
02/10
L
F 0-0 0:54
R. Kimball
Charlton Heston
NEMWA Wk 6 Gladwin
2nd Wrestleback (16 Man)
52
02/10
L
F 0-0 0:14
G. Goddard
Oscoda
NEMWA Wk 6 Gladwin
Round 1 (16 Man)
52
02/03
L
F 0-0 1:00
N. Leffingwell
FOREST AREA
NEMWA Wk 5 Kingsley
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
02/03
L
F 0-0 1:01
M. Borchers
Roscommon Youth
NEMWA Wk 5 Kingsley
Quarters & 1st WB (16 Man)
52
01/27
L
F 0-0 0:10
G. Goddard
Oscoda
NEMWA Wk 4 Gladwin
4th Wrestleback (16 Man)
52
01/27
W
DEC 4-0
C. Noirot
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA Wk 4 Gladwin
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
01/27
L
F 0-0 0:09
M. Barth
Gladwin Youth
NEMWA Wk 4 Gladwin
Quarters & 1st WB (16 Man)
52
01/20
L
F 0-0 0:18
J. Ross
Reed City
NEMWA Wk 3 Coleman
2nd Wrestleback (16 Man)
52
01/20
L
F 0-0 0:38
M. Borchers
Roscommon Youth
NEMWA Wk 3 Coleman
Round 1 (16 Man)
52
01/13
L
F 2-0 0:20
A. Muma
Gladwin Youth
Week 2 NEMWA Bay County
Semis & 1st WB (8 Man)
52
01/13
L
F 5-0 0:36
G. Goddard
Oscoda
Week 2 NEMWA Bay County
Quarterfinals (8 Man)
52
01/06
L
F 0-0 0:20
M. Borchers
Roscommon Youth
NEMWA WK 1 Ogemaw
2nd Wrestleback (16 Man)
52
01/06
L
F 0-0 1:08
B. Ambler
Gladwin Youth
NEMWA WK 1 Ogemaw
Round 1 (16 Man)
52
12/16
L
F 0-0 0:12
B. Ambler
---
NEMWA Gladwin Preseason
2nd Wrestleback (8 Man)
52
12/16
L
F 0-0 0:17
M. Barth
Gladwin Youth
NEMWA Gladwin Preseason
Quarterfinals (8 Man)
52
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024