Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
George Weege
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Minnesota Maroon
Minnesota Red
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
W
F 9-0 1:33
I. Oluqeemi
Potomac Valley Black
AAU Junior Olympic Games
Round 2 (8 Team)
285
07/29
L
DEC 14-10
undefined. Meixell
---
AAU Junior Olympic Games
Round 6 (8 Team)
285
07/29
L
F 8-5 4:59
J. Ford
---
AAU Junior Olympic Games
Round 5 (8 Team)
285
07/29
L
DEC 11-8
A. Sierawski
Ohio Scarlet
AAU Junior Olympic Games
Round 4 (8 Team)
285
07/29
W
F 0-0 0:34
P. Lance
Ohio Gray
AAU Junior Olympic Games
Round 5 (8 Team)
285
07/29
W
F 1-0 1:44
R. McCardle
South Dakota Blue
AAU Junior Olympic Games
Round 5 (8 Team)
285
07/29
L
TF 10-0 3:00
R. Monk
Potomac Valley Red
AAU Junior Olympic Games
Round 6 (8 Team)
285
07/29
W
F 4-0 1:25
J. Mercieca
Michigan White
AAU Junior Olympic Games
Round 2 (8 Team)
285
07/29
W
F 4-0 0:19
A. Rozier
Orange Crush Scorpions
AAU Junior Olympic Games
Round 2 (8 Team)
285
07/29
L
TF 12-0 2:28
J. Wilson
Montana Outlawz
AAU Junior Olympic Games
Round 3 (8 Team)
285
07/29
W
F 10-2 2:29
S. Deng
Team Iowa
AAU Junior Olympic Games
Round 3 (8 Team)
285
06/24
W
F 6-0 1:06
H. Swensen
North Dakota Red
2014 Junior Duals - Greco
Quarterfinals (8 Team)
285
06/24
L
TF 10-0 5:18
A. Jones
---
2014 Junior Duals - Greco
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
285
06/24
L
F 4-0 1:05
N. Boykin
---
2014 Junior Duals - Greco
2nd Wrestleback (8 Team)
285
06/24
W
TF 11-0 4:51
B. Lin
Georgia Red
2014 Junior Duals - Freestyle
Round 2 (6 Team)
285
06/24
W
F 5-4 2:21
G. Miltenberger
California
2014 Junior Duals - Freestyle
Quarters & 1st WB (16 Team)
285
06/24
W
F 12-0 2:53
T. Hircock
Nebraska
2014 Junior Duals - Greco
Round 2 (8 Team)
285
06/24
L
DEC 11-4
D. Stibral
South Dakota
2014 Junior Duals - Greco
Round 1 (8 Team)
285
06/24
W
F 10-0 1:00
T. Hall
North Dakota Blue
2014 Junior Duals - Freestyle
Round 1 (6 Team)
285
06/24
W
DEC 14-11
T. Hircock
Nebraska
2014 Junior Duals - Freestyle
2nd Wrestleback (16 Team)
285
06/24
L
F 4-0 1:12
H. Swensen
North Dakota Red
2014 Junior Duals - Greco
Placement Matches (8 Team)
285
06/24
W
F 4-0 0:40
N. Boykin
Tennessee
2014 Junior Duals - Freestyle
Round 5 (6 Team)
285
06/24
W
F 9-3 2:10
C. Karwath
Louisiana
2014 Junior Duals - Freestyle
Round 4 (6 Team)
285
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024