Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Peter Pauly
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
O`Dea
O`dea
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 0-0
J. Orquia
Nathan Hale
O`Dea, Franklin/Cleveland, Roosevelt, Nathan Hale @ Roosevelt
Round 1
132
02/01
W
F 0-0
E. Weiss
Roosevelt
O`Dea, Franklin/Cleveland, Roosevelt, Nathan Hale @ Roosevelt
Round 1
145
02/01
W
F 0-0
C. Cazares-Garay
Ingraham
O`Dea, Franklin/Cleveland, Ingraham, Garfield @ O`Dea
Round 1
145
01/25
W
F 16-2 2:15
M. Jacobsen
Garfield
O`Dea, Franklin/Cleveland, Ingraham, Garfield @ O`Dea
Round 1
145
01/14
L
F 2-2 2:00
E. Owens
Bethel
Viking Invite 2023
5th/6th
132
01/14
L
F 3-0 3:53
I. Anderson
Moses Lake
Viking Invite 2023
(R7) Con Semi`s
132
01/14
L
F 6-4 3:50
B. Falkner
Mt Spokane
Viking Invite 2023
(R6) Semi`s
132
01/14
W
TF 18-3 5:08
S. Swain
Anacortes
Viking Invite 2023
(R4) Quarters and WB 1(16),3(32)
132
01/14
W
MD 10-2
I. Anderson
Moses Lake
Viking Invite 2023
(R2) Round 1 16, Round 2 & 1st WB 32
132
01/07
L
F 3-2 2:15
E. Kennedy
Anacortes
2023 Gut Check
Quarters & 5th WB (64 Man)
138
01/07
W
F 7-2 4:44
J. Mack
Union
2023 Gut Check
4th Wrestleback (64 Man)
138
01/06
W
F 13-2 4:47
R. Pham
Hazen
2023 Gut Check
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
138
01/06
L
F 11-1 3:37
D. Coffey
Sumner
2023 Gut Check
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 2-0 2:06
S. Arai
Mead
Mat Classic XXXIII
Round 4 Quarters
3A 126
02/18
W
Replay
DEC 12-8
J. Katona
Yelm
Mat Classic XXXIII
Round 3
3A 126
02/18
L
Replay
F 12-2 5:47
C. Valdez
Oak Harbor
Mat Classic XXXIII
Round 2
3A 126
02/12
W
F 4-0 1:52
J. Broxton
Kelso
WIAA 3A Region 2
1st place
126
02/12
W
F 7-0 4:18
I. Maher
O`Dea
WIAA 3A Region 2
Semis
126
02/12
W
F 2-0 0:40
A. Keplar
Evergreen (Vancouver)
WIAA 3A Region 2
Quarters (12 Man)
126
02/05
W
MD 10-0
D. Martinez
Ingraham
WIAA Metro Sub Regional
Champ
126
02/05
W
F 2-0 0:17
D. Mancilla
Rainier Beach
WIAA Metro Sub Regional
Round 6
126
02/04
W
F 13-0 3:07
K. Schmidt
Nathan Hale
WIAA Metro Sub Regional
Round 4
126
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024