Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Julian Evans
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2017-2018
Team Name
Mafia Wrestling Crew
Summerville Takedown Club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
FOR 0-0
Z. Norwood
Cane Bay Cobras
Tour of SC East Region Showcase
Round 5 (5 Man)
85
01/28
W
DEC 13-8
C. Lotito
Summerville Takedown Club
Tour of SC East Region Showcase
Round 4 (5 Man)
85
01/28
W
F 4-0 2:50
C. Morton
Reverence Wrestling Club
Tour of SC East Region Showcase
Round 3 (5 Man)
85
01/28
L
DEC 8-4
M. Pearson
Carolina Reapers
Tour of SC East Region Showcase
Semis & WB (8 Man)
90
01/28
L
TF 16-1 3:14
K. Clark
C2X
Tour of SC East Region Showcase
Round 1 (5 Man)
85
01/28
L
DEC 10-9
J. Brown
Coastal Elite
Tour of SC East Region Showcase
Quarterfinals (8 Man)
90
01/14
L
F 2-0 1:26
Z. Schrader
Eastside Youth Wrestling
Tour of SC South Region Showcase
Round 3 (4 Man)
85
01/14
W
DEC 11-6
C. Lotito
Summerville Takedown Club
Tour of SC South Region Showcase
Round 2 (4 Man)
85
01/14
W
F 12-0 3:41
W. Fountain
Rivertown Wolves
Tour of SC South Region Showcase
Placement Matches (8 Man)
90
01/14
W
F 10-8 1:30
M. Pearson
Carolina Reapers
Tour of SC South Region Showcase
Cons. Semis (8 Man)
90
01/14
W
F 4-0 1:21
Z. Norwood
Cane Bay Cobras
Tour of SC South Region Showcase
Round 1 (4 Man)
85
01/14
L
DEC 14-8
J. Plott
Legacy Elite Wrestling
Tour of SC South Region Showcase
Semis & WB (8 Man)
90
01/14
L
NC 0-0
J. Plott
Legacy Elite Wrestling
Tour of SC South Region Showcase
2nd Place Match (8 Man)
90
01/07
L
DEC 2-1
L. Maguire
Rivertown Wolves
Summerville Slam
Placement Matches (8 Man)
90
01/07
W
F 16-10 4:25
C. Lotito
Summerville Takedown Club
Summerville Slam
Round 2 (Best of 3)
85
01/07
W
F 5-0 0:34
C. Lotito
Summerville Takedown Club
Summerville Slam
Cons. Semis (8 Man)
90
01/07
L
F 5-0 0:28
L. Hegler
Lexington Youth Wrestling
Summerville Slam
Semis & WB (8 Man)
90
01/07
W
F 5-0 0:24
C. Lotito
Summerville Takedown Club
Summerville Slam
Round 1 (Best of 3)
85
01/07
W
F 2-2 1:23
L. Maguire
Rivertown Wolves
Summerville Slam
Quarterfinals (8 Man)
90
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 2-0 1:12
T. Thiesen
Reverence Wrestling Club
Tour of SC CentralRegionShowcase12uDuals
Round 1 (4 Team)
85
02/13
L
MD 9-0
J. Finlay
Team Bear
Tour of SC CentralRegionShowcase12uDuals
Round 2 (4 Team)
80
02/13
L
F 4-2 2:03
L. Castaneda
KC Elite
Tour of SC CentralRegionShowcase12uDuals
Semis (4 Team)
85
02/13
W
F 2-0 0:59
J. Plott
---
Tour of SC CentralRegionShowcase12uDuals
Placement (4 Team)
80
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/15
W
F 0-0 0:34
C. Owen
SCElite
SCYWA Club Duals State Championships
Finals (2 Team)
65
03/15
W
F 2-0 0:16
K. Langley
---
SCYWA Club Duals State Championships
Round 1 (3 Team)
60
03/15
L
F 4-4 2:19
J. Kessler
---
SCYWA Club Duals State Championships
Round 3 (3 Team)
60
01/05
L
F 2-0 1:13
A. Brown
SCSOW
Indian Land Duals 12-u
Round 3 (4 Team)
55
01/05
W
F 4-13 4:09
M. Brown
Darkhorse
Indian Land Duals 12-u
Round 1 (4 Team)
55
12/08
W
F 2-0 0:41
J. Todd
Team Bear
Southeastern Border Wars Duals
Round 2 (6 Team)
60
12/08
W
F 2-0 0:29
K. Hayden
Carolina Reapers
Southeastern Border Wars Duals
Round 5 (6 Team)
60
12/08
L
F 2-0 1:29
D. Whiteside
SC School of Wrestling
Southeastern Border Wars Duals
Round 1 (6 Team)
60
12/08
L
MD 11-2
S. Stevens
Eastside Youth Wrestling Club
Southeastern Border Wars Duals
Round 4 (6 Team)
60
11/30
W
DEC 5-0
K. Sims
Mafia Wrestling Crew
Thanksgiving Throwdown *Open, Girls, and Rookie*
Round 3 (4 Man)
55
11/30
L
MD 16-3
K. Clark
---
Thanksgiving Throwdown *Open, Girls, and Rookie*
Round 2 (3 Man)
58
11/30
W
F 4-0 1:00
B. Rogers
Hard Rock Rams
Thanksgiving Throwdown *Open, Girls, and Rookie*
Round 2 (4 Man)
55
11/30
W
F 6-1 1:20
L. Evans
Mafia Wrestling Crew
Thanksgiving Throwdown *Open, Girls, and Rookie*
Round 1 (3 Man)
58
11/30
W
TF 17-0 1:58
E. Bunting
Lowcountry Wrestling Club
Thanksgiving Throwdown *Open, Girls, and Rookie*
Round 1 (4 Man)
55
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
W
F 2-0 0:13
A. Quales
SC School of Wrestling
SCYWA State Duals
Round 1 (6 Team)
40
03/11
W
F 2-0 0:18
M. Bevis
Eastside Youth Wrestling
SCYWA State Duals
Round 3 (6 Team)
45
03/11
W
F 2-0 0:39
L. Smith
Team Tiger
SCYWA State Duals
Round 5 (6 Team)
45
03/11
W
F 2-0 0:45
C. Schreiber
---
SCYWA State Duals
Round 2 (6 Team)
45
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024