Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathan Williams
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2017-2018
2016-2017
Team Name
PBWC
Perrysburg
Perrysburg Wrestling Club
Spartan Mat Club
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 15-1 2:25
C. Ussery
Texans Wrestling Club
TOA-2019 Stockyard Stampede
RR Round 3
70-73
12/21
L
DEC 2-0
J. Woolfolk
Star Wrestling
TOA-2019 Stockyard Stampede
rr Round 2
70-73
12/21
L
DEC 7-2
C. Lock
Team Punisher
TOA-2019 Stockyard Stampede
rr ROund 1
70-73
11/16
L
F 4-4 2:57
L. Lee
Scots Wrestling Club
TX-NORTH Warrior Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
72-73
11/16
W
DEC 5-3
J. Raymond
---
TX-NORTH Warrior Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
72-73
11/16
W
MD 16-2
E. Carucci
Apex Grappling Academy
TX-NORTH Warrior Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
72-73
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEC 4-0
S. Meggitt
HW
2018 OAC Oregon Grade School District
Placement
55.2
01/14
L
F 9-1 2:54
T. Kromer
PPYW
2018 OAC Oregon Grade School District
Round 5 Consi & RR`s
55.2
01/14
W
DEC 7-1
B. Danielski
OEWC
2018 OAC Oregon Grade School District
32 Man WB2
55.2
01/14
L
F 2-0 0:24
A. Dubendorfer
JPW
2018 OAC Oregon Grade School District
Round 2 All
55.2
12/31
W
F 4-2 3:00
B. Stuck
Montpelier
2017 Delta Holiday Classic
Placement Matches (8 Man)
49-54
12/31
W
F 5-2 3:00
M. Mouch
Wauseon
2017 Delta Holiday Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
49-54
12/31
W
MD 8-0
C. Hartman
Otsego Youth Biddy Wrestling
2017 Delta Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
49-54
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 10-8
B. NE2
---
2017 Ohio Novice State
4th Wrestleback (32 Man)
46
02/26
W
MD 10-0
J. Cekada
Buckeye
2017 Ohio Novice State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
46
02/26
W
DEC 3-0
B. Bergen
Wrestling Factory
2017 Ohio Novice State
2nd Wrestleback (32 Man)
46
02/26
L
MD 11-0
R. Parisi
Olentangy Liberty
2017 Ohio Novice State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
46
01/08
L
DEC 5-2
S. Meggitt
HeadStrong Wrestling Club
Perrysburg Biddy PIT 2017
Placement Matches (8 Man)
46-47
01/08
W
F 0-0 0:26
P. O`Brien
PBWC
Perrysburg Biddy PIT 2017
Round 2
46-47
01/08
W
FOR 0-0
T. Kromer
P.A.W.
Perrysburg Biddy PIT 2017
Round 1
46-47
12/31
W
F 9-0 1:47
S. Ochs
Evergreen
Bill Urban Memorial
Round 5
44-46
12/31
L
F 2-0 0:21
H. Meeker
Bowling Green
Bill Urban Memorial
Round 4
44-46
12/31
L
MD 13-2
C. McCoy
EWO
Bill Urban Memorial
Round 3
44-46
12/31
L
F 2-0 0:35
I. Brown
Perrysburg
Bill Urban Memorial
Round 1 (5 Man)
44-46
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024