Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Ten Haken
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
New London
New London Bulldogs
New London Middle School
New London Wrestling Club
New London Youth Wrestling Pro
new london bulldogs
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
DEC 6-0
B. Loehr
Campbellsport Youth
Oshkosh Spartan Youth Wrestling Tourney
Round 3 (4 Man)
84-88 B
02/23
L
DEC 3-2
K. DeGroot
---
Oshkosh Spartan Youth Wrestling Tourney
Round 2 (4 Man)
84-88 B
02/23
W
MD 14-0
C. Botting
Manawa Youth Wrestling
Oshkosh Spartan Youth Wrestling Tourney
Round 1 (4 Man)
84-88 B
02/08
W
F 0-0 0:20
J. Pokela
Bay View
Pulaski Middle School Invite
Round 3 4 Man Round 4 5 Man
90-92
02/08
W
FOR 0-0
J. Hottenstine
Shawano
Pulaski Middle School Invite
Round 2 4 Man Round 3 5 Man
90-92
02/08
W
F 9-0 2:35
N. Larsen
Denmark
Pulaski Middle School Invite
Round 1 4 man Round 2 5 Man
90-92
01/12
W
F 0-0 0:37
D. Neal
Fond du Lac Wrestling Club
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 3
85-91
01/12
W
DEC 7-0
C. Kleinschmidt
Winneconne
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 2
85-91
01/12
W
F 0-0 1:59
R. VanHandel
Seymour Area Wrestling
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 1
85-91
12/15
L
F 0-0
R. Schmidt
Mollitium
Brillion Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
CH55
12/15
W
F 0-0 1:52
J. Nelson
---
Brillion Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
CH55
12/15
W
DEC 6-0
W. Schmidt
Brillion
Brillion Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
CH55
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
W
F 0-0
E. Grimsley
Waupaca Youth
Waupaca Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
73-78
03/13
W
DEC 1-0
M. Schmidt
---
Waupaca Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
73-78
03/13
W
TF 15-0
O. Anglemyer
Amherst
Waupaca Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
73-78
02/02
L
MD 10-1
C. Bozile
Oconto Falls
Pulaski Middle School Invite
Round 3 4 Man Round 4 5 Man
79-83
02/02
W
MD 12-3
A. Servais
---
Pulaski Middle School Invite
Round 2 4 Man Round 3 5 Man
79-83
02/02
W
F 7-0 1:58
Z. Sherman
---
Pulaski Middle School Invite
Round 1 4 man Round 2 5 Man
79-83
01/13
W
F 0-0 1:22
S. Hansen
Waupaca Youth Wrestling
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 3
74-79
01/13
W
F 0-0 0:21
A. Mueller
Seymour Area Wrestling
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 2
74-79
01/13
W
DEC 1-0
A. Kufner
Kaukauna Grappling Ghosts
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 1
74-79
01/06
W
F 0-0
K. Schaefferkoetter
Fond du Lac Wrestling Club
Neenah Youth Wrestling Tournament 2019
Round 4 (5 Man)
72-78
01/06
W
F 0-0
T. Trinkner
Neenah Rocket Wrestling Factory
Neenah Youth Wrestling Tournament 2019
Round 4
72-78
01/06
W
MD 12-0
B. Davis
Wittenberg-Birnamwood
Neenah Youth Wrestling Tournament 2019
Round 2
72-78
01/06
W
F 0-0
B. Delveaux
Kaukauna Phantoms
Neenah Youth Wrestling Tournament 2019
Round 1 (5 Man)
72-78
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
W
F 0-0 1:31
E. Austin
Clintonville Youth Wrestling
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 3
67-71
01/14
W
TF 17-0
C. Birdyshaw
Waupaca Youth Wrestling
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 2
67-71
01/14
W
DEC 4-0
A. Peters
Fox Valley Elite
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 1
67-71
01/07
W
F 0-0
L. Laabs
Bay Port Wrestling Club
Neenah Youth Tournament 01-07-2018
Round 4 (5 Man)
68-72
01/07
L
F 0-0
B. mikkelson
Menasha Wrestling Club
Neenah Youth Tournament 01-07-2018
Round 3
68-72
01/07
W
DEC 6-0
K. Konrad
Hortonville Wrestling Club
Neenah Youth Tournament 01-07-2018
Round 2
68-72
01/07
L
DEC 0-0
J. Cleereman
Fox valley elite
Neenah Youth Tournament 01-07-2018
Round 1
68-72
12/17
W
MD 8-0
A. Schlumpf
Upper Level Wrestling
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 4
67-75
12/17
W
F 8-1 2:56
T. Schadrie
Seymour
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 3
67-75
12/17
W
F 4-0 2:33
A. Voigt
---
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 2
67-75
12/17
W
F 8-2 2:38
C. Clark
---
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 1
67-75
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 2-0 0:17
R. Rhoades
Bay Port
Bay Port Youth 2017 Sunset Showdown
Round 4 (5 Man)
66-66
01/21
W
F 5-0 0:59
D. Klinkner
X-Factor Elite/Two Rivers
Bay Port Youth 2017 Sunset Showdown
Round 3
66-66
01/21
L
F 7-2 1:47
L. Heimke
Lena
Bay Port Youth 2017 Sunset Showdown
Round 2
66-66
01/21
W
TF 18-2 2:50
A. Schlumpf
Upper Level
Bay Port Youth 2017 Sunset Showdown
Round 1
66-66
01/15
W
MD 11-0
C. Long
Wittenberg-Birnamwood
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 3
67-69
01/15
W
MD 13-5
C. Freeman
Wisconsin Rapids
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 2
67-69
01/15
W
MD 15-3
C. Krause
Princeton
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 1
67-69
12/11
W
F 0-0
B. Kleist
Brillion
Brillion Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
62-64 CH23
12/11
W
DEC 8-4
B. Krejcarek
Askren Wrestling Academy
Brillion Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
62-64 CH23
12/11
W
MD 11-0
A. Olson
Peshtigo
Brillion Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
62-64 CH23
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
F 4-3 2:35
A. flynn
---
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
6th Wrestleback (32 Man)
60
03/19
L
DEC 7-5 SV
B. Holewinski
Bay Port Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 6
60
03/19
W
MD 9-1
L. Carley
Omro Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 3
60
02/21
W
DEC 4-0
C. Botting
Manawa
Stevens Point Top Cat Tournament
Round 3 (4 Man)
58-59 B
02/21
W
DEC 7-0
T. Sonnentag
Marathon
Stevens Point Top Cat Tournament
Round 2 (4 Man)
58-59 B
02/21
W
DEC 8-7
B. Wallner
---
Stevens Point Top Cat Tournament
Round 1 (4 Man)
58-59 B
01/17
L
F 11-0 2:53
D. Wudtke
Wittenberg-Birnamwood
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 3 (4 Man)
56-58
01/17
W
F 0-0 1:55
T. Engelke
Winneconne Youth Wrestling
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 2 (4 Man)
56-58
01/17
L
MD 13-4
J. Cleereman
Hortonville Wrestling Club
Dave Murphy Youth Classic - New London
Round 1 (4 Man)
56-58
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 6-4
A. Peters
Seymour Area Wrestling SAW
Hortonville Polar Bears Tournament
Round 3 (4 Man)
52-54
02/14
W
F 0-2 0:45
O. Lowney
Freedom Wrestling Club
Hortonville Polar Bears Tournament
Round 1 (4 Man)
52-54
02/14
W
FOR 0-0
K. Konrad
Hortonville
Hortonville Polar Bears Tournament
Round 2 (4 Man)
52-54
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024