Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mitchell Meyer
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
DEC 6-0
M. Dewing
Crandon
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifier
Round 5
72
03/18
L
F 2-0 1:22
A. Ostermann
Rhinelander
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifier
Round 4
72
03/18
W
F 5-0 0:27
R. Jensen
---
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifier
Round 2
72
01/17
W
F 0-0 1:45
J. Bartnik
Medford
MARATHON MATCH-UP
Round 3 (4 Man)
68-68
01/17
W
F 0-0 1:38
M. Haubert
Wausau West Youth
MARATHON MATCH-UP
Round 2 (4 Man)
68-68
01/17
L
F 0-0 0:39
R. Merriam
DCE Treetoppers
MARATHON MATCH-UP
Round 1 (4 Man)
68-68
01/15
W
DEC 8-2
G. Barth
Wausau West
Mosinee Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
68-74
01/15
W
MD 11-2
K. Ostermann-Komis
Marshfield Tigers
Mosinee Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
68-74
01/15
L
F 0-0 1:50
M. Tritz
Wisconsin Rapids
Mosinee Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
68-74
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
DEC 4-2
N. Rhea
Wausau West
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifier
Round 4
63
03/19
L
MD 10-0
E. Cooper
D.C. Everest Treetoppers Wrest
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifier
Round 2
63
02/21
L
MD 12-0
G. Goetsch
Oconto Falls/Abrams
Oconto Falls/Abrams Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
64-65
02/21
W
DEC 6-0
B. Flynn
Luxemberg-Casco
Oconto Falls/Abrams Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
64-65
02/21
W
F 2-0 0:56
V. Cook
---
Oconto Falls/Abrams Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
64-65
01/03
W
F 0-0 0:30
T. Goertz
DC Everest Treetoppers
Wausau East Side Wrestling Club
Round 3 (4 Man)
Bracket5
01/03
W
F 0-0 1:25
C. Brantner
Wausau East Side Wrestling Club
Wausau East Side Wrestling Club
Round 2 (4 Man)
Bracket5
01/03
L
DEC 6-0
S. Galang
---
Wausau East Side Wrestling Club
Round 1 (4 Man)
Bracket5
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/21
L
DEC 2-0
P. Lissner
Medford
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifier
Round 3
60
03/21
L
MD 12-0
T. Pichler
---
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifier
Round 1 (32 Man)
60
02/09
L
DEC 2-0
K. Madlena
World Gold Wrestling Club
DC Everest Youth Tournament
Placement Matches (8 Man)
58-62
02/08
W
DEC 6-1
N. Koran
Adams-Friendship Green Demons
DC Everest Youth Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
58-62
02/08
W
F 0-0 0:26
C. Enzenroth
dc everest
DC Everest Youth Tournament
Quarterfinals (8 Man)
58-62
01/25
W
F 0-0 2:56
C. Morrison
---
Wausau East Side Wrestling Club Youth
Round 3 (4 Man)
55-59
01/25
W
F 0-0 0:47
M. Kresin
Wausau West
Wausau East Side Wrestling Club Youth
Round 2 (4 Man)
55-59
01/25
W
F 0-0 0:47
B. Gasper
Wausau West
Wausau East Side Wrestling Club Youth
Round 1 (4 Man)
55-59
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/15
L
DEC 4-3
Z. Krause
Edgar Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Wis. Rapids Qualifier
Round 5 & Rd 7(32man)
54
03/15
W
DEC 7-4
P. Lissner
Medford
WWF Kids Folkstyle Wis. Rapids Qualifier
Round 4 & Rd6 (32Man)
54
03/15
L
DEC 6-0
L. Seavers
Stevens Point Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Wis. Rapids Qualifier
Round 2 & Rd 3(32Man)
54
03/02
W
DEC 7-2
K. Ligg
spencer
Rhinelander Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
51-54
03/02
L
DEC 13-6
T. Trevino
Ashland
Rhinelander Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
51-54
02/23
W
F 0-0 0:26
C. Podgorski
Wrightstown
Oconto Falls/Abrams Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
53-54
02/23
L
MD 12-0
A. Derouin
Oconto Falls/Abrams
Oconto Falls/Abrams Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
53-54
02/23
L
DEC 5-2
C. Peterson
---
Oconto Falls/Abrams Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
53-54
01/04
W
MD 12-0
B. Gasper
Wausau West
Wausau East Side Wrestling Club
Round 3 (4 Man)
49-51
01/04
L
DEC 10-4
T. Trevino
Stanley boyd youth wrestling
Wausau East Side Wrestling Club
Round 2 (4 Man)
49-51
01/04
W
DEC 13-7
M. MacDonald
Wausau West
Wausau East Side Wrestling Club
Round 1 (4 Man)
49-51
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024