Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Anthony Salazar
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2012-2013
2010-2011
Team Name
HUB CITY WRESTLING
Union City
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 0-0 3:15
N. Garcia
Bloomfield
Bloomfield @ Union City
Round 1
152
02/16
L
F 0-0 4:45
R. Rubi
Cliffside Park
Cliffside Park @ Union City
Round 1
152
02/14
L
F 0-0 2:41
R. Spangler
Hasbrouck Heights
Hasbrouck Heights @ Union City
Round 1
152
02/12
L
F 0-0 5:35
M. Rodriguez
Hackensack
Hackensack @ Union City
Round 1
160
02/07
L
DEC 3-1 TB1
B. Dzamba
Sayreville War Memorial
Union City @ Sayreville War Memorial
Round 1
152
02/03
L
DEC 13-9
N. Genatt
Secaucus
Secaucus @ Union City
Round 1
152
01/31
W
DEC 4-3
K. Montoya
St. Mary
St. Mary @ Union City
Round 1
152
01/27
L
DEC 12-5
N. Genatt
Secaucus
Secaucus @ Union City
Round 1
152
01/24
W
DEC 10-7
K. Parke
East Orange Campus
Union City @ East Orange Campus
Round 1
152
01/22
L
MD 13-4
J. Pero
Colonia
Union City @ Colonia
Round 1
152
01/20
L
F 0-0 5:00
L. VARELA
John F. Kennedy
John F. Kennedy @ Union City
Round 1
152
01/20
W
F 0-0 1:55
G. Durosea
Orange
Union City @ Orange
Round 1
152
01/17
W
F 0-0 5:58
S. Flores
Bayonne
Union City @ Bayonne
Round 1
152
12/30
L
DEC 4-3
C. Midence
Belleville
Union City @ Belleville
Round 1
152
12/27
L
F 0-0 2:32
K. Vaquero
Passaic
Patriot Invitational
Champ. Round 1
152
12/23
W
F 0-0 3:54
M. Birner
Millburn
Union City @ Millburn
Round 1
160
12/22
W
F 0-0
Y. Morales
East Side
Union City @ East Side
Round 1
152
12/18
W
F 0-0
D. Jimenez
Hudson Catholic
Union City @ Hudson Catholic
Round 1
160
12/15
L
F 7-0 2:34
N. Carey
Depaul Catholic
Kearney Invitational
Champ. Round 1
160
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
W
F 0-0
J. Collins
---
2011 Greater Southwest Tournament
Placement Matches (16 Man)
142
02/27
L
DEC 6-1
A. Vigil
Sue Cleveland Wrestling
2011 Greater Southwest Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
142
02/27
L
MD 14-2
C. OTERO
---
2011 Greater Southwest Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
142
02/26
W
F 0-0 1:58
C. Narvaiz
Demon jr wrestling
2011 Greater Southwest Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
142
02/26
W
MD 9-0
Z. Benqadi
---
2011 Greater Southwest Tournament
Round 1 (16 Man)
142
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024