Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Justin Davis
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 4-2
T. Paglialong
Woodstock (Marian)
IHSA 2A Sectional @ Antioch
4th Wrestleback (16 Man)
285
02/09
L
F 2-0 3:41
J. Brunati
Lake Villa (Lakes)
IHSA 2A Sectional @ Antioch
Semis (16 Man)
285
02/09
W
DEC 4-3
W. Caldero
Grayslake (North)
IHSA 2A Sectional @ Antioch
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/02
W
F 2-0 1:54
J. Liston
---
IHSA 2A Regional @ Fenwick
Placement Matches
285
12/29
L
F 2-2 5:18
J. Benninger
Lincoln
Lincoln Holiday Tournament
Placement Matches
285
12/29
W
F 2-1 2:48
A. Cruz
Rantoul
Lincoln Holiday Tournament
Round 5 (16 and 24 man)
285
12/28
L
DEC 3-0
C. Thomas
Galesburg
Lincoln Holiday Tournament
Round 2 (16 Man)
285
12/28
L
DEC 9-2
L. Fleming
Champaign Centennial
Lincoln Holiday Tournament
Round 1 (16 Man)
285
12/15
L
F 3-2 5:13
C. Pasowisty
Lincoln Way Central
Rus Erb 2018
5th Place Match
285
12/15
L
F 2-0 1:18
Z. Biram
Niles North
Rus Erb 2018
4th Wrestleback (16 Man)
285
12/15
W
DEC 4-2
A. Roberts
Lake Park
Rus Erb 2018
3rd WB
285
12/15
L
F 0-0 2:37
C. Pasowisty
Lincoln Way Central
Rus Erb 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/14
W
F 4-0 2:46
J. Smith
Batavia
Rus Erb 2018
Round 1 (16 Man)
285
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 5-5 4:21
S. Blum
West Chicago (Wheaton Academy)
IHSA 2A Regional @ Oak Park (Fenwick)
Placement Matches
285
02/03
W
F 2-0 0:58
J. Galan
Chicago (Clemente)
IHSA 2A Regional @ Oak Park (Fenwick)
Consi Semis
285
02/03
L
F 5-0 1:09
I. Brock
---
IHSA 2A Regional @ Oak Park (Fenwick)
Semis and WB3
285
02/03
L
F 2-0 1:33
M. Mitchell
Hammond Morton
IHSAA Regional @ Hobart
Quarters (8 Man)
285
02/03
W
DEC 1-0
F. Hamed
Glen Ellyn (Glenbard South)
IHSA 2A Regional @ Oak Park (Fenwick)
Quarters and WB1
285
01/27
L
DEC 4-3
R. Pisarski
Hobart
IHSAA Sectional @ Griffith High School
Placement Matches (8 Man)
285
01/27
W
DEC 2-1
A. Warren
Andrean
IHSAA Sectional @ Griffith High School
2nd Wrestleback (8 Man)
285
01/27
L
DEC 5-3 TB1
K. Martin
Calumet
IHSAA Sectional @ Griffith High School
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/27
W
F 2-1 0:39
J. Reno
River Forest
IHSAA Sectional @ Griffith High School
Quarterfinals (8 Man)
285
01/13
W
DEC 7-2
N. Holm-Hansen
Kankakee Valley
Northwest Crossroads Conference
Placement Matches (8 Man)
285
01/13
W
FOR 0-0
F. FF
Munster
Northwest Crossroads Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
285
01/13
L
F 10-7 5:41
R. Pisarski
Hobart
Northwest Crossroads Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/13
W
F 0-0 2:31
A. Warren
Andrean
Northwest Crossroads Conference
Quarterfinals (8 Man)
285
01/06
L
F 1-1 5:39
N. Garcia
---
Lake County Championships
Semi Final Wrestlebacks
285
01/06
W
F 5-0 2:09
A. Colson
Wheeler
Lake County Championships
Quarterfinal Wrestlebacks
285
01/06
W
FOR 0-0
F. GaryWS
Gary West Side
Lake County Championships
3rd Round Wrestleback
285
01/06
W
FOR 0-0
F. HamGvt
Hammond Gavit
Lake County Championships
Round 2 Wrestlebacks
285
01/06
L
F 4-0 2:24
C. Austgen
Lowell
Lake County Championships
Round 1 Championship
285
01/06
W
FOR 0-0
F. HamHS
Hammond HS
Lake County Championships
Prelims Championship
285
12/02
L
F 2-1 6:50
M. Salzar
Hobart
Harvest Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
285
12/02
L
MD 11-3
M. Ruffin
Brother Rice
Harvest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/02
W
F 4-4 5:21
Z. Gooch
Portage
Harvest Classic
Round 1 (16 Man)
285
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024