Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabe Ybarra-Trevino
Results
High School Results
Team Name
Gering
Gering JV
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 7-1 1:29
T. Ahrendt
---
Gering @ Sidney
Round 1
182
01/26
L
DEC 9-8
B. Seier
Morrill
Mitchell Invitational 2019
Cons. Semis
160
01/26
L
F 2-0 1:42
H. Skalsky
Ogallala
Mitchell Invitational 2019
Round 2
160
01/23
L
F 8-1 4:15
J. Kingsley
---
Gering @ Torrington
Round 1
170
01/11
L
F 0-0 0:32
J. Bauer
---
Alliance @ Gering
Round 1
170
01/05
L
F 4-4 2:29
J. Mortimer
Natrona County
2019 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Semis & Cons
170
01/05
W
F 5-0 1:19
A. Marvle
Natrona County
2019 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Cons 64,32,16&8
170
01/04
W
F 8-1 4:08
K. Williams
Natrona County
2019 JV Shane Shatto Memorial Tournament
64 Ch 3 Cons 3, 32 Cons 2, 16 Qtrs
170
01/04
L
DEC 0-0
J. Hillhouse
Kelly Walsh
2019 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1 All brackets
170
01/04
L
F 0-0
K. Kraus
Kelly Walsh
Gering @ Kelly Walsh
Round 1
170
12/29
L
F 2-4 1:37
Q. Vieyra
North Platte
GNAC JV Wrestling
Round 3 (3 Man)
170
12/29
L
F 2-0 1:02
J. Gaston
Columbus
GNAC JV Wrestling
Round 2 (3 Man)
170
12/15
L
DEC 7-5
N. Nagaki
Alliance JV
Sidney Bridgeport Invite 2018
Quarters & 1st WB (16 Man) JV R-2 RR
170
12/15
L
TF 18-3 3:12
T. Peterson
---
Sidney Bridgeport Invite 2018
Round 1 (16 Man)
170
12/11
L
F 2-0 0:49
C. Hernandez
Wheatland
Gering @ Wheatland
Round 1
170
12/01
L
F 0-0 2:03
W. Holdren
Brush
Chuck Annand Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
182
12/01
L
F 0-0 0:58
D. Poss
Akron
Chuck Annand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/01
W
F 0-0 2:02
D. Schaffer
Highland
Chuck Annand Invitational
Round 1 (16 Man)
182
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024