Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elias Andronic
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Rochelle Forge WC
Rochelle Wrestling Club
Rochelle wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
MD 11-2
J. Abell
Olney Cubs Wrestling
Champaign Grappler
Round 3 (4 Man)
55-58
02/18
W
TF 15-0 1:10
B. Patrick
Mt Zion Kids WC
Champaign Grappler
Round 2 (4 Man)
55-58
02/18
L
F 5-2 2:52
J. Gorman
SJO Spartan YWC
Champaign Grappler
Round 1 (4 Man)
55-58
12/31
L
DEC 4-2 SV
J. Benefiel
nWo
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 3 (4 Man)
55-62
12/31
W
F 16-2 2:40
K. Larkin
ISI
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 2 (4 Man)
55-62
12/31
W
F 12-4 2:25
K. Stellatos
Junior Titans Wrestling
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 1 (4 Man)
55-62
12/10
W
DEC 9-7
B. Legue
Stillman Valley Wrestling Club
John Nagy Annual Throwdown
Round 3 (4 Man)
53-55
12/10
W
DEC 8-4
K. Ferry
Belvidere Bandits
John Nagy Annual Throwdown
Round 2 (4 Man)
53-55
12/10
W
TF 16-0
L. Baker
Dixon Wrestling Club
John Nagy Annual Throwdown
Round 1 (4 Man)
53-55
11/04
L
Replay
F 2-0 0:27
A. Ragona
Built By Brunson
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 5, Finals
53-58
11/04
W
Replay
F 8-5 2:52
B. Cohen
Built By Brunson
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 2
53-58
11/04
W
Replay
DEC 7-0
D. Deninger
Wilmington Wrestling Club
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 1
53-58
10/15
W
F 8-1 1:51
J. Marquez
Beat the Streets-Chicago
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
53
10/15
W
F 2-0 0:27
F. Rivas
Beat the Streets-Chicago
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
53
10/15
W
F 13-0 2:27
E. Johnson
Region wrestling academy
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
R2
53
10/11
W
F 0-0
A. Hoseman
Gomez rtc
Indian Summer Fall Classic
Round 3 (4 Man)
55-60
10/11
W
F 0-0
A. Hoseman
Gomez rtc
Indian Summer Fall Classic
Round 2 (4 Man)
55-60
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/30
W
DEC 12-11
B. Czarnecki
Lake Zurich Cubs Wrestling Clu
2023 Triple Threat Mat Wrestling
Round 3 (4 Man)
49-55
04/30
L
DEC 18-15
L. Holden
Badger Wrestling Club
2023 Triple Threat Mat Wrestling
Round 2 (4 Man)
49-55
04/30
W
TF 16-0 1:55
T. Ecklund
Badger Wrestling Club
2023 Triple Threat Mat Wrestling
Round 1 (4 Man)
49-55
02/19
L
TF 19-3 2:00
L. Hooker
Mattoon Youth WC
Champaign Grappler-1st Annual
Round 3 (4 Man)
47-48
02/19
W
F 7-0 1:34
M. Krisman
SJO Youth Wrestling Club
Champaign Grappler-1st Annual
Round 2 (4 Man)
47-48
02/19
L
DEC 8-1
C. Gallo
SJO Youth Wrestling Club
Champaign Grappler-1st Annual
Round 1 (4 Man)
47-48
01/29
W
MD 9-0
J. Schlumpf
Tiger Town Tanglers Wrestling
LaSalle Peru Crunching Cavs Classic
Round 3 (4 Man)
48-50
01/29
L
DEC 12-10
C. Harris
Dixon Wrestling Club
LaSalle Peru Crunching Cavs Classic
Round 2 (4 Man)
48-50
01/29
W
F 0-0 1:35
G. Leffelman
Sandwich Little Indians WC
LaSalle Peru Crunching Cavs Classic
Round 1 (4 Man)
48-50
01/22
W
F 7-0 2:10
B. Egler
Sycamore
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Placement (4 Man)
44-49
01/22
W
DEC 7-6
B. Blakely
Alber Athletics
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Semis (4 Man) Tots & Bantam
44-49
10/29
L
Replay
F 4-2 1:19
T. Hefner
TJ Trained Wrestling
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 3
49
10/29
L
Replay
MD 11-2
H. Pfanz
Metamora Kids Club
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 2
49
10/29
W
Replay
TF 18-3 3:00
C. Westfall
Olympia wrestling
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 1
49
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024