Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gary Schoeppel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2010-2011
2008-2009
2007-2008
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
F 0-0
A. Heckart
Wellington
Sub Dist 2 South - Wellington - 2011
2 Man Round 2
171
03/12
W
DEC 4-2
A. Heckart
Wellington
Sub Dist 2 South - Wellington - 2011
2 Man Round 1
171
01/22
L
DEC 6-3
S. Kratchman
Atchison
Paola Invitational
3rd WB (16 Man)
189
01/22
W
F 2-0 2:17
A. Hubbard
Topeka Highland Park
Paola Invitational
Semi & 2nd Wrestleback (16 Man)
189
01/22
L
DEC 10-3
A. Winner
---
Paola Invitational
Round 1 (16 Man)
189
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/14
W
F 0-0
E. Potts
Winfield
Sub-Dist. 2 South - Wellington
8 Man Finals
165 lbs
03/14
L
MD 10-2
D. Hagerman
Mulvane
Sub-Dist. 2 South - Wellington
8 Man Round 2
165 lbs
03/14
W
F 0-0
T. Shay
Fredonia
Sub-Dist. 2 South - Wellington
8 Man Round 1
165 lbs
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/22
W
DEC 10-4
Z. Carrillo
Winfield
District 2 - Andover
Round 4
160
03/22
W
DEF 0-0
A. Chaparro
Semper Fi
District 2 - Andover
Round 3
160
03/22
L
DEC 10-8
C. Duckens
TOHK
District 2 - Andover
Round 1
160
03/15
W
F 0-0
Z. Carrillo
Winfield
Sub-Dist. 2 South - Wellington
Round 4
160
03/15
L
MD 12-4
Z. Carrillo
Winfield
Sub-Dist. 2 South - Wellington
Round 3
160
03/15
W
F 0-0
Z. Carrillo
Winfield
Sub-Dist. 2 South - Wellington
Round 2
160
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024