Jul 3
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jim Lynch
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Adairsville
Toms River East H.S.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 12-2 2:45
D. Lipari
Hammonton
NJSIAA Group IV South Sectional Quarter/Semifinal, NJ
Round 1
285
02/03
W
F 6-0 1:33
T. Glass
Pinelands Regional
Pinelands Quad
Round 1
285
01/27
W
F 6-0 1:41
J. Sunnerville
Long Branch
TRE-Tri
Round 1
285
01/27
W
F 6-0 0:51
J. Yarbrough
Red Bank Regional
TRE-Tri
Round 1
285
01/27
W
F 6-0 0:19
M. Saweris
Howell
TRE-Tri
Round 1
285
01/24
W
TF 16-1 1:59
C. Murphy
Brick Memorial
Toms River East H.S. @ Brick Memorial
Round 1
285
01/21
W
F 0-0 0:42
J. Pappa
Pope John Xxiii
Tri/Quad Meet
Round 1
285
01/20
W
F 0-0 0:53
L. Minardo
Saint John Vianney
Tri/Quad Meet
Round 1
285
01/18
W
F 6-0 0:32
S. Shave
Brick Township
Brick Township @ Toms River East H.S.
Round 1
285
01/13
W
F 0-0 0:49
R. Bennett
Manalapan
Colts Neck Quad (Colts Neck, Manalapan, TR East, Lacey)
Round 1
285
01/13
W
F 0-0 2:20
B. Sager
Lacey Township
Colts Neck Quad (Colts Neck, Manalapan, TR East, Lacey)
Round 1
285
01/13
W
F 0-0 1:26
M. Liggio
Colts Neck
Colts Neck Quad (Colts Neck, Manalapan, TR East, Lacey)
Round 1
285
01/12
W
F 14-0 3:01
C. Counts
Southern Regional
Toms River East H.S. @ Southern Regional
Round 1
285
01/03
W
F 0-0 0:36
J. Angeles
Jackson Memorial Hs
Toms River East H.S. @ Jackson Memorial Hs
Round 1
285
12/20
W
F 6-0 0:50
C. Walsh
Sayreville War Memorial
Ron Mazzola Memorial Tournament
1st Place Match
285
12/18
W
F 0-0 0:27
F. Grande
Perth Amboy
Ron Mazzola Memorial Tournament
Semifinals
285
12/18
W
F 0-0 0:40
M. Saenz
Northern Burlington ( Columbus)
Ron Mazzola Memorial Tournament
Quarterfinals
285
12/17
W
F 6-0 0:50
C. Walsh
Sayreville War Memorial
Ron Mazzola Memorial Tournament
1st Place Match
285
12/15
W
F 0-0 1:42
C. Ganska
Toms River North
Toms River North @ Toms River East H.S.
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
W
F 0-0 2:43
C. Dias
Moorestown
NJSIAA South IV Quarter-Semi - Moorestown
Round 1
285
02/04
W
DEC 5-0
S. Rock
Donovan Catholic
Toms River East Quad
Round 1
285
02/04
W
F 0-0
E. Popovych
Colts Neck
Toms River East Quad
Round 1
215
01/26
W
DEC 3-1
B. Szuba
Brick Memorial
Brick Memorial @ Toms River East H.S.
Round 1
215
01/19
W
F 0-0 1:35
C. Ganska
Toms River North
Toms River East H.S. @ Toms River North
Round 1
215
01/11
W
F 6-0 3:03
N. Crudup
Toms River South
Toms River South @ Toms River East H.S.
Round 1
215
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
F 2-0 1:39
C. Beverly
West Hall
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (12 Man)
3A-195
02/10
L
Replay
F 4-5 5:30
E. Canup
Oconee County
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (12 Man)
3A-195
01/22
W
MD 13-1
D. Feimer
Shawnee
Pine Barrens Duals
Quarterfinals (8 Team)
190
01/22
W
F 2-0 1:34
R. Thurston
West Deptford
Pine Barrens Duals
Finals (8 Team)
190
01/22
W
DEC 5-0
S. Hunte
Burlington Township
Pine Barrens Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
190
01/22
L
Replay
DEC 4-2
O. Moss
Gilmer County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
195
01/22
L
Replay
F 0-0 3:10
J. Knight
Sonoraville
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Placement Matches (8 Team)
195
01/22
W
Replay
DEC 6-4
E. Canup
Oconee County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
195
01/22
L
Replay
DEC 10-5
D. HUNT
North Murray
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (8 Team)
195
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024