Jul 11-13 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 15, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 15
Jul 18, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 18
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Jul 22, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 22
Jul 25, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 25
Jul 29, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 29
Aug 1, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryder Jokinen
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/07
L
F 2-0 0:53
T. Hensen
Baker Mat Club
WALLOWA MOUNTAIN BRAWL
Round 5 (5 Man)
57-61
12/07
L
F 8-2 1:00
C. Braseth
La Grande Mat Club
WALLOWA MOUNTAIN BRAWL
Round 4 (5 Man)
57-61
12/07
W
F 15-5 0:56
E. Murphy
Team Xtreme
WALLOWA MOUNTAIN BRAWL
Round 2 (5 Man)
57-61
12/07
W
FOR 0-0
T. Kenny
La Grande Mat Club
WALLOWA MOUNTAIN BRAWL
Round 1 (5 Man)
57-61
11/16
L
DEC 5-2
T. Kenny
La Grande Mat Club
PENDLETON WRESTLING TOURNAMENT
Round 5 (5 Man)
58-63
11/16
L
FOR 0-0
J. Whatley
Grant County Wrestling Club
PENDLETON WRESTLING TOURNAMENT
Round 4 (5 Man)
58-63
11/16
L
DEC 8-6
T. Hensen
Baker Mat Club
PENDLETON WRESTLING TOURNAMENT
Round 3 (5 Man)
58-63
11/16
W
DEC 6-2
O. Christopher
Walla Walla WC
PENDLETON WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (5 Man)
58-63
11/09
W
MD 10-1
J. Patton
Baker Mat Club
Eastern Open Tournament
Round 5 (6 Man)
60-62
11/09
W
F 7-0 1:59
J. Velasco
Cougar Club Wrestling Echo
Eastern Open Tournament
Round 4 (6 Man)
60-62
11/09
L
DEC 6-4 TB2
D. Tovar
Mabton little vikings
Eastern Open Tournament
Round 3 (6 Man)
60-62
11/09
W
TF 15-0 3:00
J. Drennan
Minuteman Wrestling
Eastern Open Tournament
Round 2 (6 Man)
60-62
11/09
W
F 5-0 0:45
C. Hall
La Grande Mat Club
Eastern Open Tournament
Round 1 (6 Man)
60-62
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 11-1 2:00
N. White
---
Oregon Kids State Tournament 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
56
02/02
L
TF 15-0 2:39
K. Leslie
Dallas Mat Club
Oregon Kids State Tournament 2019
Round 1 (32 Man)
56
01/12
L
F 8-6 1:57
M. Shank
Baker Mat Club
Eastern Oregon Classic Qualifier 2019
Semis & 1st WB (8 Man)
56
01/12
L
F 4-0 1:49
A. Ortiz
Victory Wrestling Central WA
Eastern Oregon Classic Qualifier 2019
Quarterfinals (8 Man)
56
12/15
W
F 5-0 0:55
J. Hoffman
Pendleton Wrestling Club
WALLOWA MOUNTAIN BRAWL
Round 3 (4 Man)
54-55
12/15
W
FOR 0-0
R. Hendricks
Minuteman Wrestling
WALLOWA MOUNTAIN BRAWL
Round 2 (4 Man)
54-55
12/15
W
DEC 14-7
T. Hensen
Baker Mat Club
WALLOWA MOUNTAIN BRAWL
Round 1 (4 Man)
54-55
11/17
L
F 5-0 1:00
J. Bouscher
Mat Rattlers
PENDLETON ORWAY WRESTLING TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
50-54
11/17
L
F 10-4 1:00
T. Jobes
Baker Mat Club
PENDLETON ORWAY WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
50-54
11/17
W
DEC 11-4
C. Cooke
Eastern Oregon Elite
PENDLETON ORWAY WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
50-54
11/10
W
DEC 6-5
S. Blood
Hermiston Youth Wrestling
Blue Mountain Battle
Round 3
51-53
11/10
W
F 13-6 2:48
G. Montoya
Cougar Wrestling Club
Blue Mountain Battle
Round 2
51-53
11/10
W
DEC 11-10
T. Hensen
Baker Mat Club
Blue Mountain Battle
Round 1
51-53
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022