Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaden Lange
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Central Michigan
Central Michigan WC
Central Michigan Wrestling
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/11
W
F 0-0 2:37
A. Ehrman
---
NEMWA Week 2 - Bullock Creek
Placement Matches (8 Man)
95
01/11
W
F 0-0 0:30
O. Schlusler
Michigan Matcats
NEMWA Week 2 - Bullock Creek
Semis & 1st WB (8 Man)
95
01/11
W
F 0-0 0:37
Z. Vanzile
---
NEMWA Week 2 - Bullock Creek
Quarterfinals (8 Man)
95
01/04
W
F 0-0
L. Rice
Reed City
NEMWA Week 1- Farwell
Round 3 (4 Man)
95-100
01/04
W
F 0-0 0:15
M. Rodgers
Clare
NEMWA Week 1- Farwell
Round 2 (4 Man)
95-100
01/04
W
FOR 0-0
T. Aubert
Reed City
NEMWA Week 1- Farwell
Round 1 (4 Man)
95-100
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
W
DEC 11-9 SV
L. Warren
Fulton WC
MYWAY North Regional
Finals (2 Man)
85
03/10
W
TF 18-2 4:19
L. Warren
Fulton WC
The Sting - Ithaca
Round 3 (4 Man)
85
03/10
W
F 2-0 0:41
B. Selzer
Big Rapids Cardinals
The Sting - Ithaca
Round 2 (4 Man)
85
03/10
L
F 7-2 1:49
D. Kruskamp
Clare Youth WC
The Sting - Ithaca
Round 1 (4 Man)
85
02/17
W
F 10-0 2:43
B. Selzer
Big Rapids Cardinals
Fulton
Round 3 (4 Man)
85
02/17
W
F 11-0 2:50
L. Warren
Fulton WC
Fulton
Round 2 (4 Man)
85
02/17
W
F 2-0 0:39
A. Rodriquez
Alma WC
Fulton
Round 1 (4 Man)
85
01/27
W
F 2-0 0:33
R. Loewen
Lakeville Falcons Wrestling
Shepherd
2nd Place Match (8 Man)
85
01/27
W
F 2-0 0:52
B. Selzer
Big Rapids Cardinals
Shepherd
Placement Matches (8 Man)
85
01/27
W
F 2-0 0:14
K. Trost
Mustang WC
Shepherd
Cons. Semis (8 Man)
85
01/27
W
F 2-0 0:24
J. James
Saranac Youth WC
Shepherd
Semis & WB (8 Man)
85
01/27
L
F 4-1 2:07
A. Nevadomski
Lakeville Falcons Wrestling
Shepherd
Quarterfinals (8 Man)
85
01/13
L
F 4-0 2:58
K. Kruger
Saranac Youth WC
Alma
2nd Place Match (16 Man)
85
01/13
W
F 2-0 0:54
S. Stone
Eaton Rapids Youth WC
Alma
Placement Matches (16 Man)
85
01/13
W
F 5-0 1:12
B. Selzer
Big Rapids Cardinals
Alma
Cons. Semis (16 Man)
85
01/13
L
F 7-2 2:46
B. Johnson
Eaton Rapids Youth WC
Alma
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
01/13
W
F 4-0 2:45
L. Warren
Fulton WC
Alma
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
12/09
L
TF 16-1 3:00
G. Hilborn
Bay County Road Runners
Evart
Round 3 (3 Man)
85
12/09
W
F 2-0 0:58
H. Painter
Unaffiliated
Evart
Round 1 (3 Man)
85
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
MD 13-5
M. Slovik
NBWC
Novice Championship
Placement Matches (8 Man)
77
03/18
W
F 2-0 0:35
J. Harrison
NBWC
Novice Championship
Semis & WB (8 Man)
77
03/18
W
F 5-0 1:38
C. Yarger
Saline WC
Novice Championship
Quarterfinals (8 Man)
77
03/04
W
F 2-0 0:29
D. Peterson
Mustang WC
Tri County
Placement Matches (8 Man)
77
03/04
W
F 5-1 1:20
G. Shoen
Ignition WC
Tri County
Semis & WB (8 Man)
77
03/04
W
F 5-0 0:34
C. Thomas
Evart Youth Wrestling
Tri County
Quarterfinals (8 Man)
77
02/18
W
F 2-0 0:30
D. Peterson
Mustang WC
Fulton
Placement Matches (8 Man)
77
02/18
W
F 2-0 0:33
X. Miles
Ignition WC
Fulton
Semis & WB (8 Man)
77
02/18
W
DEC 8-4
D. Meyers
Portland WC
Fulton
Quarterfinals (8 Man)
77
02/04
W
MD 11-1
C. Rosenberger
Wildcat WC - Lakeview
Chippewa Hills
Placement Matches (8 Man)
77/82
02/04
W
F 4-2 1:40
C. Thomas
Evart Youth Wrestling
Chippewa Hills
Semis & WB (8 Man)
77/82
02/04
W
F 14-2 2:46
D. Peterson
Mustang WC
Chippewa Hills
Quarterfinals (8 Man)
77/82
01/21
W
F 2-0 0:09
B. Bridget
Grayling Youth WC
Coleman
Round 3 (4 Man)
72
01/21
W
DEC 7-4
E. Fryover
---
Coleman
Round 2 (4 Man)
72
01/21
W
F 10-0 1:25
B. Martin
Pine River Youth WC
Coleman
Round 1 (4 Man)
72
01/06
L
F 0-0 1:22
N. Webster
---
NEMWA Wk 1 Farwell
1st & 3rd (16 Man)
77
01/06
W
MD 10-2
C. Stover
Farwell Elite Youth Wrestling
NEMWA Wk 1 Farwell
Semis & 3rd WB (16 Man)
77
01/06
W
F 0-0 0:51
M. Kukulski
---
NEMWA Wk 1 Farwell
Quarters & 1st WB (16 Man)
77
01/06
W
F 0-0 1:35
L. Armstrong
Clare Youth Wrestling
NEMWA Wk 1 Farwell
Round 1 (16 Man)
77
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024