Jul 11-13 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 15, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 15
Jul 18, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 18
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Jul 22, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 22
Jul 25, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 25
Jul 29, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 29
Aug 1, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brooklynn Cataract
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
F 13-2 2:54
E. Zacharias
Thorp
Durand Youth Tournament
Round 5
78-84
03/03
W
F 7-0 1:51
B. Meyer
Elk Mound
Durand Youth Tournament
Round 2
78-84
02/11
L
F 2-0 0:14
K. Thomas
EC North Youth Wrestling
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 5
78-83
02/11
W
TF 16-1 3:00
E. Shilts
Stanley-Boyd
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 3
78-83
02/11
L
DEC 8-2
E. Zacharias
Thorp wrestling
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 2
78-83
01/13
L
F 9-4 2:48
J. Romanofsky
Elk Mound
Boyceville WrestleRAMA
Round 3 (4 Man)
69-70
01/13
W
DEC 8-7
D. Applebee
Menomonie Wrestling Club
Boyceville WrestleRAMA
Round 2 (4 Man)
69-70
01/13
L
F 6-0 1:55
M. Sebion
Baldwin-Woodville
Boyceville WrestleRAMA
Round 1 (4 Man)
69-70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 2-0 0:50
K. Schmutz
Menomonie Wrestling Club
Durand Youth Tournament
Round 3
63-66
03/05
L
F 2-0 0:48
N. Graner
PEM
Durand Youth Tournament
Round 2
63-66
02/05
L
F 12-2 1:36
J. Weikle
Durand
Spring Valley Elmwood Youth Tournament
Round 3
55-62
02/05
L
F 8-6 1:36
L. Blaser
Glenwood City Wrestling
Spring Valley Elmwood Youth Tournament
Round 2
55-62
01/29
L
DEC 7-2
J. Pommerening
Baldwin-Woodville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 4
58-66
01/29
L
DEC 13-8
C. Benrud
Menomonie
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
58-66
01/29
W
FOR 0-0
E. Pattermann
Boyceville Bulldogs
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
58-66
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022