Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson Swanes
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bellarmine Prep
Bellarmine Prep Boys
Bellermine Prep
Boys Bellarmine Prep
FordDynastyWrestlingClub
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 6-1 1:35
K. Chirchir
Curtis
SPSL 4A Boys Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/03
L
F 2-0 1:13
A. Fenwick
Puyallup
SPSL 4A Boys Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/03
W
F 6-6 2:26
T. Cearfoss
Puyallup
SPSL 4A Boys Championships
Round 1 (16 Man)
138
01/27
L
F 5-0 2:10
A. Nuraddinov
Kent-Meridian Boys
Berserker 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
144 Boys
01/27
W
F 2-0 0:47
A. O`connor
Lake Washington Boys
Berserker 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
144 Boys
01/27
L
F 2-0 1:06
Z. Kovalchuk
Puyallup Boys
Berserker 2024
Round 1 (16 Man)
144 Boys
01/20
L
F 5-3 3:53
J. Roberts
Granite Falls
Jaguar Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/20
L
F 2-0 0:50
C. McIntyre
Vashon Island
Jaguar Invitational
Round 1 (16 Man)
144
01/18
W
F 0-0
G. Rios
Curtis
Curtis/South Kitsap Double Dual
Round 1
144
01/10
L
F 0-0 1:48
M. McBeain
Graham-Kapowsin
SPSL Double Dual (GK/C/BP/B)
Round 1
144
01/10
L
F 2-0 0:54
T. Henkel
Bethel
SPSL Double Dual (GK/C/BP/B)
Round 1
144
12/29
L
F 2-1 1:37
B. Jones
Olympia
Doc Herren Men
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
12/29
W
F 7-2 2:46
A. Rodriguez-Mendoza
Federal Way
Doc Herren Men
2nd Wrestleback (32 Man)
144
12/29
L
F 2-7 2:38
H. Kinkead
Auburn
Doc Herren Men
Round 1 (32 Man)
144
12/20
W
F 5-2 1:52
B. Thompson
Olympia
Bellarmine Prep @ Olympia
Round 1
144
12/16
L
F 6-1 1:16
E. Chmielewski
Issaquah
Rogers Holiday Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
144
12/16
L
F 2-0 1:47
K. Simeona
Rogers (Puyallup)
Rogers Holiday Tournament
Round 1 (16 Man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
TF 10-0 0:42
S. Aiken
NWWC
WSWA Lions Den Freestyle
Round 6
138-145
03/04
L
TF 19-8 4:02
I. Padilla
Mat Demon Wrestling Club
WSWA Lions Den Freestyle
Round 2
138-145
01/28
L
DEC 8-3
Q. Perez
Boys Spanaway Lake
Berserker
Round 3
132 Boys
01/28
L
F 2-0 1:19
A. Fenwick
Boys Puyallup
Berserker
Round 1 (16 Man)
132 Boys
01/23
W
F 0-0 2:50
J. Loy
Puyallup
Bellarmine Prep @ Puyallup
Round 1
132
01/21
L
F 2-0 0:32
B. Godwin
Vashon Island
Jaguar Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/21
W
DEC 9-7 SV
T. Johnson
Todd Beamer
Jaguar Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/21
L
F 7-0 0:59
C. McIntyre
Vashon Island
Jaguar Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/19
L
F 11-2 1:58
S. Hartford
South Kitsap
SPSL Double Dual @ Curtis/South Kitsap
Round 1
132
01/14
L
MD 10-2
T. Wise
River Ridge
WIAA King/Queen of the Hills
Round 2
132
01/14
L
F 9-4 2:52
D. Raya
Sultan
WIAA King/Queen of the Hills
Round 1 (16 Man)
132
01/13
L
F 5-0 0:15
M. Elliott
Emerald Ridge
Emerald Ridge @ Bellarmine Prep
Round 1
132
01/11
L
F 0-0 1:37
T. Henkel
Bethel
SPSL Double Dual @ Bethel/Graham Kapowsin
Champ. Round 1
132
01/11
L
F 0-0 1:23
M. McBeain
Graham-Kapowsin
SPSL Double Dual @ Bethel/Graham Kapowsin
Champ. Round 1
132
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024