Jul 3
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryson Smith
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
Team Name
Badger Youth Wrestling Club
Derby Wrestling Club
Lee Summit Wrestling Club
Lee Summit Wrestling Club-AA
Lee`s Summit Wrestling
Lee`s Summit Wrestling Club
Lee`s Summit Wrestling Club-AA
Paint Valley
Pleasant Lea MS
Rose Hill
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
F 2-0 2:36
S. Cyr
Pleasant Hill Youth Wrestling
2020 Lee`s Summit West Titan Open
2nd Wrestleback (16 Man)
110
01/25
L
F 5-0 0:46
P. Sunarjo
Bronco Wrestling Club
2020 Lee`s Summit West Titan Open
Round 1 (16 Man)
110
01/18
L
F 0-0 0:56
P. Corcoran
Elder
Washington CH Junior High Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
110
01/18
W
F 0-0 0:19
I. King
Buckeye Valley
Washington CH Junior High Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
110
01/18
L
F 2-0 1:26
J. Vickers
Harrisonville Youth Wrestling
Holden Open/Novice Tournament
Round 2 (3 Man)
110
01/18
L
DQ 0-0
A. Lewis
Unioto
Washington CH Junior High Invitational
Quarterfinals (8 Man)
110
01/18
L
F 2-0 0:57
L. Ferrell
---
Holden Open/Novice Tournament
Round 1 (3 Man)
110
01/04
L
F 10-1 2:59
R. Coons
North Platte Youth Wrestling
Lee`s Summit Wrestling Club Open
Round 3
105
01/04
L
F 6-1 1:26
Z. PRUITT
Titan Wrestling Institute
Lee`s Summit Wrestling Club Open
Round 1
105
12/14
L
F 8-3 0:53
L. Snyder
---
Falcon Wrestling Invitational
Round 2 (2,3,4 Man)
110D
12/14
L
F 2-0 0:25
R. Minsky
Harrisonville MS
Falcon Wrestling Invitational
Round 1 (2,3,4 Man)
110D
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 2-0 0:16
M. Harrell
---
2019 Missouri USA Region B Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
105
03/02
L
F 5-0 1:01
J. Hall
---
2019 Missouri USA Region B Tournament
Round 1 (16 Man)
105
01/05
L
F 2-0 2:18
L. Olmedo
Team Grind House
Lee`s Summit Wrestling Club Open
Round 2
105
01/05
L
F 2-0 1:30
B. Bass
Pleasant Hill Youth Wrestling
Lee`s Summit Wrestling Club Open
Round 1
105
12/29
L
F 2-0 1:10
B. Bass
Pleasant Hill Youth Wrestling
2018 PHYWC Open/Novice
Round 4
100-110
12/29
L
F 2-0 0:32
J. Deweese
---
2018 PHYWC Open/Novice
Round 2
100-110
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
L
F 2-0 0:11
A. Wilburn
---
2018 Missouri USA Region B Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
95
03/24
L
F 7-0 0:53
A. Donahue
Pirate Powerhouse Wrestling Academy- A
2018 Missouri USA Region B Tournament
Round 1 (16 Man)
95
03/17
L
DEC 7-3
T. Stout
Holden Youth Wrestling Club
2018 Missouri USA District 4 Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
95
03/17
L
F 2-0 0:19
A. Wilburn
---
2018 Missouri USA District 4 Tournament
Quarterfinals (8 Man)
95
02/03
L
DEC 8-5
L. Dietz
Lawson
Quest Open
2nd Wrestleback (16 Man)
95
02/03
L
MD 8-0
E. Hunter
Team Central
Quest Open
Round 1 (16 Man)
95
12/30
L
F 3-2 2:06
A. McNack
Clinton Youth Wrestling
PHYWC Open/Novice Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
90/95
12/30
L
F 5-0 1:52
K. Belsha
Sedalia Youth Wrestling
PHYWC Open/Novice Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
90/95
12/30
W
F 5-0 2:21
J. Harmon
Pleasant Hill Youth Wrestling
PHYWC Open/Novice Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
90/95
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
FOR 0-0
B. Shafer
Rose Hill
2016 Carroll Novice/Open
Placement Matches (8 Man)
79-82
01/23
L
FOR 0-0
J. Tatro
Kansas Young Guns
2016 Carroll Novice/Open
Cross Bracket (8 Man)
79-82
01/23
L
F 2-0 0:26
B. VanVlack
Osawatomie
2016 Carroll Novice/Open
Round 3 (8 Man)
79-82
01/23
L
F 2-0 0:37
H. Huffman
Valley Center Kids
2016 Carroll Novice/Open
Round 2 (8 Man)
79-82
01/23
L
F 2-0 0:29
G. Lee
Kansas Young Guns
2016 Carroll Novice/Open
Round 1 (8 Man)
79-82
12/19
L
F 2-0 0:32
G. Glover
Kansas Young Guns
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Quarters & 1st WB (16 Man)
76
12/19
L
F 0-0
S. Schomaker
Valley Center
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Round 1 (16 Man)
76
12/12
L
DEC 7-0
J. Osgood
Blackwell
42nd ANNUAL ARK CITY INVITATIONAL
2nd Wrestleback (16 Man)
76
12/12
L
F 2-0 0:30
C. Compton
Andover Jaguar
42nd ANNUAL ARK CITY INVITATIONAL
Round 1 (16 Man)
76
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
MD 14-5
T. Pfannenstiel
Ark CityTakedown
Junior Jaguar Open and Novice Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
70 NOVICE
02/22
L
DEC 4-1
D. Voth
Rose Hill
Junior Jaguar Open and Novice Classic
Quarterfinals (8 Man)
70 NOVICE
01/25
L
FOR 0-0
T. Bernd
Derby
Carroll Novice
Round 3 (4 Man)
70-73
01/25
L
FOR 0-0
N. Slickers
Brawlers
Carroll Novice
Round 2 (4 Man)
70-73
01/25
L
FOR 0-0
T. Rogers
Team of Hard Knox
Carroll Novice
Round 1 (4 Man)
70-73
01/04
L
F 5-0 1:33
P. Hagel
Kansas Young Guns
Valley Center Novice
Round 3
70A
01/04
L
F 2-0 0:54
N. Barron
Newton
Valley Center Novice
Round 1
70A
12/21
L
F 13-4 2:51
T. Rogers
Hutchinson Kids
Tom Faust Memorial Novice Tournament
Round 7
70B
12/21
L
F 10-1 1:47
M. Morin
Winfield Wrestling Club
Tom Faust Memorial Novice Tournament
Round 4
70B
12/21
L
MD 10-2
M. Segree
Ark City Takedown
Tom Faust Memorial Novice Tournament
Round 2
70B
12/14
L
F 5-0 0:36
B. Ailey
Ponca City Wrestling
Ark City Novice & Girls
Round 4 (5 Man)
70
12/14
L
MD 13-2
T. Pfannenstiel
Ark CIty Takedown Club
Ark City Novice & Girls
Round 3 (5 Man)
70
12/14
L
F 2-0 1:00
A. Williams
Team of Hard Knox
Ark City Novice & Girls
Round 2 (5 Man)
70
12/14
L
F 13-1 2:41
J. Elliot
---
Ark City Novice & Girls
Round 1 (5 Man)
70
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
W
MD 9-0
K. Brierly
Waterford
Badger Youth Wrestling Tournament
Round 3
43-45
03/08
L
F 2-0 0:06
J. Birong
KWA Bulldogs
Badger Youth Wrestling Tournament
round 2
43-45
03/08
L
MD 16-8
Z. Debaker
---
Badger Youth Wrestling Tournament
round 1
43-45
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 10-6
M. Keilhorn
Douglass Jr. Wrestling
Augusta Open/Novice
2nd Wrestleback (16 Man)
55
01/19
L
F 0-0
B. Bigley
Douglass Jr. Wrestling
Augusta Open/Novice
Round 1 (16 Man)
55
12/16
L
F 10-1 1:00
K. Dillon
Mulvane Wrestling Club
2012 Tom Faust Memorial Novice Division
Round 7
55C
12/16
L
F 18-17 2:59
E. Kieso
Valley Center Kids Wrestling
2012 Tom Faust Memorial Novice Division
Round 4
55C
12/16
W
F 2-0 0:34
N. Slickers
Brawlers
2012 Tom Faust Memorial Novice Division
Round 2
55C
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024