Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Randy Lipke
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2013-2014
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 0-0 3:50
A. Nyenhuis
Oregon
D1 Sect. E - Oconomowoc
Quarterfinals (8 Man)
195
02/15
W
DEC 4-3 UTB
Z. Biehn
Westosha Central
D1 Reg. 2- Janesville Craig
1st, 3rd, 5th (8 Man)
195
02/15
W
F 0-0 2:55
L. Gallagher
Elkhorn Area
D1 Reg. 2- Janesville Craig
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
02/08
W
DEC 7-4
A. Minder
Monroe
Badger Conference Tournament 2013-2014
5th Place Mach, 7th Place Match
195
02/08
W
F 4-2 5:31
D. LeMoine
---
Badger Conference Tournament 2013-2014
3rd Wrestleback (16 Man)
195
02/08
L
F 10-0 4:13
A. Bonneville
Sauk Prairie
Badger Conference Tournament 2013-2014
Semis & 2nd WB (16 Man)
195
02/08
L
MD 12-3
T. Statz
Waunakee
Badger Conference Tournament 2013-2014
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
02/08
W
F 5-1 5:33
K. Rauls
DeForest
Badger Conference Tournament 2013-2014
Champ Round 1 (16 Man)
195
01/25
L
DEC 4-0
D. Thoma
Dubuque Senior
Bob Lueders Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
195
01/25
W
DEC 3-0
R. Pugh
Fairfield
Bob Lueders Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
195
01/25
L
F 0-0 0:43
C. Kraklio
Central Clinton
Bob Lueders Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
195
01/18
L
DEC 8-5
R. Kelly
Badger
Badger Invitational
Round 4 (8 Man)
195
01/18
W
F 0-0 5:22
J. Grewe
Kettle Moraine
Badger Invitational
Round 3 (8 Man)
195
01/18
L
F 0-0 1:52
A. Braley
Union Grove
Badger Invitational
Round 1 (8 Man)
195
01/18
L
F 0-0
L. Livingston
Hononegah
Milton @ Hononegah
Round 1
220
12/14
L
DEC 4-0
A. Minder
Monroe
Milton @ Monroe
Round 1
195
12/11
L
DEC 6-4
M. Major
---
Milton @ Mukwonago
Round 1
195
12/06
W
DEC 7-1
B. Dunkleberger
Fort Atkinson
Fort Atkinson @ Milton
Round 1
195
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
DEC 4-3
T. Gorr
Monroe
Monroe @ Milton
Round 1
170
01/12
W
F 3-0 5:16
W. Hendriksen
---
Madison La Follette Multi Dual
Round 5 (6 Team)
170
01/12
W
F 5-0 3:19
C. Johnson
---
Madison La Follette Multi Dual
Round 1 (6 Team)
170
01/12
L
F 2-0 1:20
J. Bailey
---
Madison La Follette Multi Dual
Round 3 (6 Team)
170
12/09
L
F 2-0 1:01
N. DeGroff
Lodi
Waunakee Warrior Varsity & JV Invite
VAR 3rd Place
160
12/08
L
DEC 6-0
J. Meyer
---
Waunakee Warrior Varsity & JV Invite
Round 5
160
12/08
W
F 5-1 1:55
A. Hadlock
Westfield Area
Waunakee Warrior Varsity & JV Invite
Round 4
160
12/08
W
DEC 7-5
N. Frana
---
Waunakee Warrior Varsity & JV Invite
Round 2
160
12/08
W
DEC 3-2
M. Koch
---
Waunakee Warrior Varsity & JV Invite
Round 1
160
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 9-2
R. Hughes
Monroe
Milton @ Monroe
Round 1
160
01/07
W
DEC 8-2
J. Ford
Wauwatosa West/East
Whitewater JV Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
163-166
01/07
W
DEC 5-0
B. Aker
Westosha Central
Whitewater JV Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
163-166
01/07
W
F 0-0 1:04
E. Greenlee
Westosha Central
Whitewater JV Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
163-166
12/17
L
DEC 9-5
G. Kelsey
Oconto
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
160
12/17
L
MD 11-2
C. Nelson
Green Bay Preble/East
Willard Schmidt Scramble
Round 2 (16 Man)
160
12/17
L
DEC 5-0
M. Wise
Chilton
Willard Schmidt Scramble
Round 1 (16 Man)
160
12/14
L
DEC 4-2 SV
J. Clark
---
Milton @ Stoughton
Round 1
170
12/07
L
DEC 6-2
E. Benedict
Evansville/Albany
Milton @ Evansville/Albany
Round 1
170
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
F 0-0 0:52
T. Foster
Westosha Central
Whitewater JV Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
136-138
01/08
W
F 0-0 0:36
J. Beeson
Lakeside Lutheran
Whitewater JV Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
136-138
01/08
W
DEC 7-5
A. Ochoa
Whitewater
Whitewater JV Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
136-138
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024