Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Teron Woodson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Major Decision Wrestling Club
McCluer North
McCluer North High School
Mccluer North
Mccluer North
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
MD 8-0
M. Brown
---
MSHSAA Class 4 - District 2
Cons. Semis
120
02/15
W
F 0-0 0:51
A. Potts
Hazelwood West
MSHSAA Class 4 - District 2
Semifinals
120
02/15
W
MD 14-2
S. Knickmeyer
Ft. Zumwalt West
MSHSAA Class 4 - District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/15
L
DEC 9-5
T. Purler
---
MSHSAA Class 4 - District 2
Quarterfinals
120
02/07
W
F 2-0 0:40
P. Klix
Ft. Zumwalt South
Ft. Zumwalt South @ Mccluer North
Round 1
120
02/01
L
F 0-0 5:05
D. Richter
timberland
Thrasher Tournament
Finals
120
02/01
W
DEC 4-3 SV
M. Brown
wentzville holt
Thrasher Tournament
Semifinals & Wrestlebacks
120
02/01
W
DEC 8-2
C. DANIELS
Rolla
Thrasher Tournament
Quarterfinals
120
02/01
W
MD 11-2
T. Beck
Pattonville
Thrasher Tournament
Round 5
120
02/01
W
F 0-0 0:35
T. Deluca
wentzville holt
Thrasher Tournament
Round 3
120
01/31
W
TF 15-0
C. Schott
Vianney
Thrasher Tournament
Round 1
120
01/25
L
F 3-4 5:08
J. Miller-Stockie
Ladue
Eric Lewis MICDS Invitational
Placement (16 Man)
120
01/25
L
DEC 6-2
S. Mulligan
SLUH
Eric Lewis MICDS Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/25
L
MD 10-0
J. Franek
Pacific
Eric Lewis MICDS Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/25
W
MD 15-3
J. Miller-Stockie
Ladue
Eric Lewis MICDS Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/25
W
F 2-0 1:49
C. Nash
Chaminade
Eric Lewis MICDS Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/22
W
F 0-0
S. Knickmeyer
Ft. Zumwalt West
Ft. Zumwalt West @ Mccluer North
Round 1
120
12/28
L
DEF 0-0
J. Blaha
Collinsville
53rd William `Red` Schmidt Holiday
Red Bracket Place Matches
120
12/28
L
DEF 0-0
D. Adams
Cahokia
53rd William `Red` Schmidt Holiday
Red Bracket Semis & Consolations
120
12/28
L
F 13-2 4:37
B. Roehr
---
53rd William `Red` Schmidt Holiday
Red Bracket Quarterfinals
120
12/27
L
DEF 0-0
T. Bogar
Lafayette
53rd William `Red` Schmidt Holiday
Round 5 (24 Man)
120
12/27
W
MD 16-4
D. Theval
Northwest
53rd William `Red` Schmidt Holiday
Round 4 (24 Man)
120
12/27
W
F 5-0 0:46
D. Haeffer
Triad
53rd William `Red` Schmidt Holiday
Round 2 (24 Man)
120
12/27
W
F 7-1 1:43
T. McCarvey
Alton
53rd William `Red` Schmidt Holiday
Round 1 (24 Man)
120
12/21
L
FOR 0-0
A. Hanson
Lee`s Summit North
Lee`s Summit Xmas Invitational
Main Gym Consolation Round
113
12/21
L
FOR 0-0
J. Seaton
---
Lee`s Summit Xmas Invitational
Main Gym Quarterfinals
113
12/21
L
DEC 10-5
C. Valdiviez
Rockhurst
Lee`s Summit Xmas Invitational
Pool Round 5
113
12/21
W
F 2-0 1:48
S. Knox
Lee`s Summit West
Lee`s Summit Xmas Invitational
Pool Round 2
113
12/20
W
F 14-0 3:29
D. Gray
Park Hill South
Lee`s Summit Xmas Invitational
Pool Round 1
113
12/19
W
F 6-0
J. Bailiff
Riverview Gardens
Mccluer North @ Riverview Gardens
Round 1
120
12/19
W
F 2-0 1:28
A. Potts
Hazelwood West
Tri Meet McCluer North/Riverview
Champ. Round 1
---
12/14
W
F 0-0 5:10
C. JACKSON
Jackson High School
RAY DONEY INVITATIONAL
Round 7 (12 Man)
120
12/14
W
DEC 13-6
C. Arroyo
St. Louis University High
RAY DONEY INVITATIONAL
Round 5 (12 Man)
120
12/14
W
MD 14-4
S. Knickmeyer
Fort Zumwalt West
RAY DONEY INVITATIONAL
Round 4 (12 Man)
120
12/14
W
F 0-0 1:44
C. Brian
Ritenour High School
RAY DONEY INVITATIONAL
Round 3 (12 Man)
120
12/11
W
TF 15-0 2:20
C. Schott
Vianney
Vianney @ Mccluer North
Round 1
120
11/02
L
DEC 3-2
B. Gould
Assumption Wrestling
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R7 - WB (128, 64, & 32)
120
11/02
L
MD 8-0
S. Cannon
Team GV
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
120
11/02
W
DEC 5-4
G. Torres
Best Trained Wrestling
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
120
11/02
W
F 4-4 2:53
D. Schmidt
---
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R2
120
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024