Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 14-15, TBD
2024 Ultimate Club Folkstyle Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
2024 Missouri Border Brawl
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson Damron
Results
Youth Results
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Scott Co
Scott County
Scott County Black
Scott County Youth Wrestling C
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 11-5
M. Neal
River City Wrestling
KFWC Youth State
2nd Wrestleback (16 Man)
92A
02/04
L
MD 12-0
N. Johnson
Simon Kenton Youth (SKY) Wrest
KFWC Youth State
Quarters & 1st WB (16 Man)
92A
02/04
W
F 2-0 0:21
T. Bess
Boyle County Youth Wrestling
KFWC Youth State
Round 1 (16 Man)
92A
01/21
W
F 0-0
K. Thompson
McCreary Elementary Wrestling
CKYWL Region 4 Youth Tournament
Placement Matches (16 Man)
92
01/21
W
F 0-0
G. Privett
McCreary Elementary Wrestling
CKYWL Region 4 Youth Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
92
01/21
W
F 0-0
T. Cox
McCreary Elementary Wrestling
CKYWL Region 4 Youth Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
92
01/21
L
F 0-0
G. Becker
---
CKYWL Region 4 Youth Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
92
12/17
W
DEC 0-0
M. Garland
Carr Wrestling Academy
Anderson County Bourbon Trail Brawl
1st & 3rd (16 Man)
90
12/17
W
F 2-2 1:00
C. Decker
Carr Wrestling Academy
Anderson County Bourbon Trail Brawl
4th Wrestleback (16 Man)
90
12/17
W
F 2-0
L. Mcholan
Boyle County Youth Wrestling
Anderson County Bourbon Trail Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
12/17
W
F 2-0
P. Kohlmeyer
Montgomery County
Anderson County Bourbon Trail Brawl
2nd Wrestleback (16 Man)
90
12/17
L
DEC 14-13
C. Decker
Carr Wrestling Academy
Anderson County Bourbon Trail Brawl
Round 1 (16 Man)
90
12/10
L
DEC 0-0
R. Comella
River City Wrestling
Fern Creek Youth Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
92
12/10
L
F 0-0
G. Gonzalez
---
Fern Creek Youth Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
92
12/10
W
DEC 0-0
J. Spalding
---
Fern Creek Youth Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
92
12/02
W
F 0-0
M. Hehman
Twenhofel
Woodland Wildcat Classic
Round 5 (20 Man)
92
12/02
L
F 0-0 2:32
B. Wells
Campbell County
Woodland Wildcat Classic
Round 3 (20 Man)
92
12/02
L
F 0-0 0:22
E. Anthony
---
Woodland Wildcat Classic
Round 2 (20 Man)
92
12/02
L
TF 17-2
A. Butler
Scott County
Woodland Wildcat Classic
Round 1 (20 Man)
92
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
DEC 8-7
R. Comella
River City Wrestling
2017 KSWA Youth State Tournament
Placement Matches (16 Man)
82-85
02/05
W
F 2-0 0:24
L. Brown
Raider Youth Wrestling
2017 KSWA Youth State Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
82-85
02/05
W
F 2-0 1:42
B. Haynes
Perry County Wrestling Club
2017 KSWA Youth State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
82-85
02/05
W
DEC 7-6
G. Gonzalez
---
2017 KSWA Youth State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
82-85
02/05
L
F 4-0 1:47
S. Davis
Johnson County Wrestling
2017 KSWA Youth State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
82-85
01/29
W
F 2-1 1:42
J. Fernandez
MTS (Moore)
Bluegrass Youth State Duals
Round 5 (16 Team)
85
01/29
W
DEC 8-1
B. Walton
Walton Verona
Bluegrass Youth State Duals
Round 6 (16 Team)
85
01/29
W
DQ 9-1
B. Riggs
John Hardin
Bluegrass Youth State Duals
Round 4 (16 Team)
85
01/29
L
DEC 9-2
J. Ray
Maritime Wrestling
Bluegrass Youth State Duals
Round 3 (16 Team)
85
01/23
W
MD 9-1
C. Decker
North Side Wrestling
CKY Youth Wrestling Region 4
Semis & 1st WB (8 Man)
84-90
01/23
L
F 0-0
D. Matney
Johnson County
CKY Youth Wrestling Region 4
Placement Matches (8 Man)
84-90
01/23
W
F 0-0
K. Thompson
---
CKY Youth Wrestling Region 4
Quarterfinals (8 Man)
84-90
Related Content
Ursinus Women's Wrestling
Aug 1, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021